15:59 | 02.12.14 | Նորություններ | 5211
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամի (COAF) համատեղ ծրագրի արդյունքում բացվել է Հայաստանում 4-րդ ստեղծագործարանը` տեխնոլոգիաների արդի պահանջներին համապատասխանող կրթասրահը:
Արմավիրի մարզի Հացիկ համայնքի երիտասարդների համար ստեղծվել են բոլոր պայմանները՝ էլեկտրոնային գրատախտակով (smart board), ժամանակակից համակարգիչներով եւ շարժական հատուկ կահույքով հագեցված ուսումնական սենյակի ծառայություններից օգտվելու համար:
«Որակյալ կրթությունը առավել բարեկեցիկ կյանքի ճանապարհն է: Մեր համատեղ ծրագրի նպատակն է նորարարությունը զարգացնող հնարավորություններ եւ գիտելիք տալ գյուղաբնակ երեխաներին: Մենք պետք է քայլեր ձեռնարկենք քաղաքային եւ գյուղական հաստատություններում կրթության միջեւ տարբերությունը վերացնելու համար՝ միջնակարգ կրթության համակարգում նոր մեթոդների ներմուծման միջոցով: Գյուղաբնակ երեխաներն արժանի են ավելի լավ ապագայի»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Այս տարի ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ Հայաստանի մանուկներ հիմնադրամը եւս երկու ստեղծագործարան շահագործման կհանձնի Լոռու մարզում, իսկ հաջորդ տարվա առաջին եռամսյակում՝ Արմավիրի մարզի Գետաշեն համայնքում:

15:59 | 02.12.14 | Новости | 5214
В результате совместного проекта компании ВиваСелл-МТС и фонда «Дети Армении» (COAF) открылась четвертая по счету творческая лаборатория, соответствующая современным технологическим требованиям.
Для молодежи общины Ацик созданы все условия для занятий: зал лаборатории оснащен  электронной доской (smart board), современными компьютерами и специальной передвижной мебелью.
«Качественное образование – путь к более благополучной жизни. Цель нашей совместной программы – давать сельским детям знания и возможности для развития инноваций. Мы должны принимать меры для устранения разрыва между сельским и городским образованием посредством введения новых методов обучения в систему среднего образования. Сельские дети заслуживают лучшего будущего», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
В этом году при содействии ВиваСелл-МТС фонд «Дети Армении» откроет еще две творческие лаборатории в Лорийском марзе, а в первой декаде следующего года - в общине Геташен Армавирского марза.