ԱրմենՏել ընկերության նախկին գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն
«ԱրմենՏելի նախկին ղեկավարը պարզաբանել է CNews-ին, որ այն խախտումները, որոնց մասին խոսվում է, բացահայտվել են իր կողմից ընկերությունը լքելուց հետո, եւ ինքը ոչ մի օֆշորային ու արտասահմանյան հաշիվներ չունի: «Վիմպելկոմ»-ում հետաքննության ընթացքը չեն մեկնաբանում», - ասվում է հոդվածի մեջ:
Այդպիսով, Իգոր Կլիմկոն առաջին անգամ է մեկնաբանել իր դեմ առաջադրված մեղադրանքները: Հայաստանյան լրատվամիջոցների հրապարակումների համաձայն, Հայաստանի իրավապահ մարմինները Կլիմկոյին կասկածում են միջազգային թրաֆիքի հետ կապված մեքենայությունների եւ հարկերի վճարումից խուսափելու մեջ, ինչի հետեւանքով ԱրմենՏելը եւ Հայաստանի պետական բյուջեն մեծ վնասներ են կրել:
Այս գործով Մինսկում կալանավորվել է ԱրմենՏելի նախկին տեխնիկական տնօրեն Վլադիմիր Սաչկովը, եւ ՀՀ իրավապահ մարմինները փորձում են հասնել նրա արտահանձմանը:

Former ArmenTel CEO Igor Klimko
“The former ArmenTel CEO clarified to CNews that the violations in question were revealed after he resigned and he has no offshores or foreign accounts. Vimpelcom does not comment on the investigation”, the publication reads.
Thus, it’s the first time Igor Klimko commented on the accusations against him. According to the publications of Armenian media, law enforcement agencies of Armenia suspect Igor Klimko of foreign traffic machinations and tax fraud as a result of which both ArmenTel and Armenian state budget incurred multimillion losses.
In the present case former ArmenTel CTO Vladimir Sachkov was detained in Belarus and Armenian law enforcement agencies have requested his extradition.