18:36 | 10.12.14 | Նորություններ | 4791
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն այսօր մասնակցել է Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի նախաձեռնությամբ հրավիրված Տնտեսական իրավունքներին նվիրված համաժողովին:
«Բիզնեսի համար ոչ խտրական պայմանների ապահովումը, մենաշնորհների ու գերիշխող դիրք ունեցողների պատշաճ զսպումը» ելույթում Ռալֆ Յիրիկյանն անդրադարձել է տնտեսական առողջ մրցակցության խնդրին՝ մարդու իրավունքների պաշտպանության գործում շուկայի ներկայացուցիչների ներուժի օգտագործման, ինչպես նաեւ ընկերության ամենօրյա գործունեության մեջ տնտեսական իրավունքների պաշտպանության տեսանկյունից:
Ռալֆ Յիրիկյանն ընդգծել է, որ աշխատելով տեղեկատվական եւ հաղորդակցական տեխնոլոգիաների մրցակցային շուկայում՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ապացուցել է, որ հնարավոր է ծավալել գործունեություն, ձեռք բերել եւ պահպանել շուկայի առաջատարի դիրքեր՝ առանց խախտելու մարդու իրավունքները ամենօրյա բիզնես-գործընթացների իրականացման ժամանակ:
«Իր գործունեության ընթացքում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ապացուցել է, որ կան գործընթացներ, որոնք կարող են իրականացվել ընկերությունների կազմակերպական մակարդակում, ներառյալ ISO 26000 ստանդարտի ընդունումը՝ գործարար էթիկայի եւ արդար մրցակցության կանոններին հետեւելու, մարդու իրավունքների, մասնավորապես՝ սպառողի եւ աշխատակիցների իրավունքների պահպանման, օրենքի պահպանման եւ հարկային պարտավորությունների ժամանակին ու պատշաճ կատարման նպատակով»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը:

18:36 | 10.12.14 | Новости | 4807
Генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян участвовал сегодня в конференции по экономическим правам, организованной Офисом Омбудсмена Армении.
В выступлении «Обеспечение недискриминационных условий бизнеса, должное сдерживание монополистов и компаний, занимающих доминирующие позиции» Ральф Йирикян поднял вопросы здоровой конкуренции с точки зрения использования потенциала представителей рынка для защиты прав человека, а также с точки зрения защиты экономических прав в каждодневной деятельности компании.
Ральф Йирикян подчеркнул, что работая на конкурентном рынке информационных и коммуникационных технологий, компания ВиваСелл-МТС доказала, что можно занять и сохранять позиции лидера, не нарушая при этом права человека в ходе повседневных процессов.
«В своей деятельности ВиваСелл-МТС доказала, что есть процессы, которые могут реализовываться на организационном уровне компании, включая принятие стандарта ISO 26000 с целью соблюдения бизнес-этики и правил справедливой конкуренции, защиты прав человека, в частности, потребителей и сотрудников, а также для соблюдения законов и надлежащего и своевременного выполнения налоговых обязательств», - сказал Ральф Йирикян.