17:23 | 13.01.15 | Նորություններ | 8473
«Վիքիմեդիա Հայաստան» գիտակրթական հասարակական կազմակերպությունը՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությամբ, 2015թ. հունվարի 7-11-ը Աղվերանում 14-20 տարեկան պատանիների համար կազմակերպել է Ձմեռային վիքի ճամբար:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն աջակցել է ճամբարի կազմակերպմանը՝ ապահովելով բարձրակարգ ինտերնետ կապ:
Հունվարի 10-ին ճամբարի մասնակիցները հայերեն Վիքիպեդիան Վիքիպեդիաների ընդհանուր վարկանիշային սանդղակում 42-րդ հորիզոնականից բարձրացրել են 41-րդ հորիզոնական:
Վիքիպեդիան ազատ բովանդակությամբ բազմալեզու հանրագիտարան է, որը կառուցում են Վիքիպեդիա կայքից օգտվողները` ազատ խմբագրման ձևաչափով։ Վիքիպեդիա և քույր նախագծերը համացանցում բովանդակություն ընձեռնող կայքերի լավագույն հնգյակում են:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ 2014թ. «Վիքիմեդիա Հայաստանը» Վիքի ճամբար էր կազմակերպել Վանաձորում, որն իր արդյունավետությամբ գերազանցել էր համաշխարհային բոլոր վիքի նախագծերին. Լոնդոնի Վիքիմանիա ամենամյա համաժողովում այն ճանաչվել է Վիքիմեդիա լավագույն նախագիծ:

17:23 | 13.01.15 | Новости | 8443
Научно-образовательная общественная организация «Викимедиа Армения» при содействии ВиваСелл-МТС 7-11 января 2015 года в Агверане провела зимний Вики-лагерь для молодых людей от 14 до 20 лет.
ВиваСелл-МТС оказал содействие в обеспечении высокоскоростного интернет-соединения.
10 января участники лагеря повысили позицию армяноязычной Википедии в общем рейтинге с 42-го места до  41-го.
Согласно сообщению ВиваСелл-МТС, в 2014 году «Викимедиа Армения» организовала вики-лагерь в Ванадзоре, который по своей эффективности превзошел все вики-инициативы в мире: на ежегодной конференции «Викимания» в Лондоне ванадзорский лагерь был признан лучшим Викимедиа-проектом.
В 2015 году «Викимедиа Армения» планирует организовать в стране 4 Вики-лагеря, два из-которых будут международными.