15:35 | 09.02.15 | Նորություններ | 5646
2015թ. փետրվարին Beeline-ը ֆիքսված կապի թվայնացման եւ գործող բաժանորդային հեռախոսագծերի վերամիացման աշխատանքներ է սկսել Շիրակի մարզի Սառնաղբյուր համայնքում եւ Լոռու մարզի Վանաձոր քաղաքի Տարոն-2 թաղամասում:
Ծրագիրն իրականացվում է Հայաստանի մարզերում ավտոմատ հեռախոսային կայանների (ԱՀԿ) եւ բաժանորդային գծերի թվայնացման աշխատանքների շրջանակում:
Թվայնացման աշխատանքների ավարտից հետո, որը նախատեսվում է մինչեւ այս տարվա մարտի 22-ը, Սառնաղբյուր համայնքի եւ Վանաձորի Տարոն-2 թաղամասի բնակիչներին հասանելի կլինեն նոր որակի թվային ֆիքսված կապի եւ լայնաշերտ ինտերնետի ծառայությունները:
Ենթակառուցվածքների թվայնացման աշխատանքների արդյունքում կիրականացվեն սարքավորումների փոխարինման եւ վերազինման աշխատանքներ, կտեղադրվեն օպտիկամանրաթելային մալուխներ, իսկ գործող բաժանորդային գծերը կվերամիացվեն նոր թվային կայանին:
«Անցյալ տարվա ընթացքում Beeline-ը նշանակալի միջոցներ ներդրեց լարային ենթակառուցվածքի զարգացման համար, որը մեծապես նպաստեց գերարագ լարային ինտերնետի աշխարհագրության ընդլայնմանը: Մենք կշարունակենք մեր ենթակառուցվածքների զարգացման գործընթացը` Beeline-ի պարզ եւ հարմար ծառայությունները դարձնելով էլ ավելի որակյալ ու մատչելի»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
2014թ. Beeline-ը թվայնացրել է Հայաստանի 16 բնակավայրերի հեռախոսային ցանցեր, մոնտաժվել է ավելի քան 3500 հեռախոսագիծ եւ լայնաշերտ ինտերնետի ծառայությունների ավելի քան 1000 նոր պորտ: Ընկերությունն իր ձեռքբերումներից է համարում նաեւ ֆիքսված հեռախոսակապի ծառայության սակագների նշանակալի նվազեցումը։

15:35 | 09.02.15 | Новости | 5655
Beeline продолжает работы по оцифровке автоматических телефонных станций (АТС) и абонентских линий телефонной связи в регионах Армении. В частности, в феврале 2015 года стартовали работы по оцифровке фиксированной сети и переключению действующих абонентских линий на цифровой формат в общине Сарнахбюр Ширакского марза и в микрорайоне Тарон-2 города Ванадзора.
После окончания работ, которые планируется завершить до 22 марта текущего года, жителям общины Сарнахбюр и микрорайона Тарон-2 станет доступно новое качество услуг фиксированной связи и широкополосного проводного доступа в интернет. В процессе работ по оцифровке инфраструктуры будет заменено оборудования, проложены оптико-волоконные кабели, а действующие абонентские линии будут обновлены.
«В течение прошлого года Beeline инвестировал значительные средства в проводную инфраструктуру и серьезно расширил географию услуг сверхскоростного проводного интернета. Мы продолжим модернизировать нашу сеть, тем самым, делая простые и удобные услуги Beeline еще качественнее и доступнее»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Отметим, что в течение 2014 года телефонная сеть 16 населенных пунктов Армении была переведена на цифровой формат, смонтировано более 3500 портов для телефонной связи и более 1000 новых портов для услуг широкополосного интернета. Среди достижений компании также значительное снижение тарифов на услуги фиксированной телефонной связи.