17:12 | 12.02.15 | Նորություններ | 6355
Beeline-ը Երեւանում գործարկել է Fiber to the building (FTTB) տեխնոլոգիայով օպտիկամանրաթելային ինտերնետը:
Այդ մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է ԱՊՀ երկրներում Beeline բիզնեսի զարգացման գծով փոխնախագահ Անդրեյ Պատոկան:
«Երեւանում օպտիկամանրաթելային ինտերնետի գործարկումը նշանակալի իրադարձություն է մեզ համար, որին նախորդել են մեծ ներդրումներ եւ ենթակառուցվածքի արդիականացմանն ուղղված աշխատանքներ: Հայաստանում Beeline-ի թիմը հիմնավորապես պատրաստվել է ծառայության գործարկմանը, որն ուղղված է փոխելու Հայաստանում ինտերնետի շուկան` նրան զարգացման նոր խթան տալով: Այսօր Beeline-ը Հայաստանի ինտերնետի շուկայի բացարձակ առաջատարն է՝ մի քանի տարի առաջ ներդրված ADSL տեխնոլոգիայի շնորհիվ: Մենք մտադիր ենք եւս մեկ անգամ ապացուցել մեր առաջատարությունն ու կրկին հանդես գալ որպես ոլորտի զարգացման առաջատար»,- ասել է Անդրեյ Պատոկան:
Օպտիկամանրաթելային «Beeline ինտերնետ» ծառայության շրջանակում նախատեսված են սակագնային փաթեթներ ինտերնետի համաչափ արագություններով` 10, 35, 50 եւ 70 մբ/վրկ: Ամսական բաժանորդային վարձը համապատասխանաբար կազմում է 5000, 7000, 10000 եւ 13000 դրամ:
««Beeline ինտերնետ» նոր ծառայությունը մշակելիս մենք հիմնվել ենք ոչ միայն որակի եւ ցածր գնի, այլ նաեւ, իհարկե, մեր հաճախորդների համար պարզություն եւ հարմարվետություն ապահովելու վրա։ Բաժանորդները ոչ միայն կստանան որակյալ գերարագ ինտերնետ եւ IP-հեռուստատեսություն, այլ նաեւ ինտերնետի պահուստային ալիք` խորհրդանշական վճարի դիմաց»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Այսօրվա մամլո ասուլիսին տեղի է ունեցել նաեւ «Beeline ինտերնետ» ծառայության առաջին բաժանորդի պարգեւատրումը, որը ստացել է մեկ տարի ժամկետով անվճար բաժանորդագրություն 70 մբ/վրկ արագությամբ «Beeline ինտերնետ» սակագնային փաթեթին եւ բջջային ինտերնետին:
Սկզբնական փուլում ծառայությունը հասանելի է Նորքի 7-րդ, 8-րդ եւ 9-րդ զանգվածների, ինչպես նաեւ Ավան թաղամասի բնակիչներին:

Beeline launched FTTB (Fiber to the building) technology-based fiber-optic Internet in Yerevan.
“The launch of fiber-optic Internet in Yerevan is a significant event for us, which has been preceded by large investments and works aimed at the modernization of the infrastructure. Beeline Armenia team has thoroughly prepared for the launch of the service, which aims to change Armenia’s Internet by giving a new development incentive to it. Owing to ADSL technology introduced a few years ago, Beeline is a sole leader in Armenia’s Internet market today. We are going to prove our being a leader once again and act as the leader of the sphere’s development”, said Andrey Patoka.
Fiber-optic “Beeline Internet” service provides tariff plans with symmetric Internet speeds – 10, 35, 50 and 70 Mbps. The monthly subscriber payment is AMD 5000, 7000, 10000 and 13000.
“When developing “Beeline Internet” new service we focused not only on the quality and low price but also on ensuring simplicity and convenience for our customers. Subscribers will not only enjoy high-quality and high-speed Internet and IP-TV but also a reserve Internet channel for a symbolic price”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
The first “Beeline Internet” service subscriber was awarded at the press conference today – he received free one-year subscription to “Beeline Internet” tariff plan with speed of 70 Mbps and mobile Internet.
At the initial stage, the service is available for the residents of Nor Nork 7th, 8th and 9th Microdistricts and Avan District.