17:12 | 12.02.15 | Նորություններ | 6355
Beeline-ը Երեւանում գործարկել է Fiber to the building (FTTB) տեխնոլոգիայով օպտիկամանրաթելային ինտերնետը:
Այդ մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասել է ԱՊՀ երկրներում Beeline բիզնեսի զարգացման գծով փոխնախագահ Անդրեյ Պատոկան:
«Երեւանում օպտիկամանրաթելային ինտերնետի գործարկումը նշանակալի իրադարձություն է մեզ համար, որին նախորդել են մեծ ներդրումներ եւ ենթակառուցվածքի արդիականացմանն ուղղված աշխատանքներ: Հայաստանում Beeline-ի թիմը հիմնավորապես պատրաստվել է ծառայության գործարկմանը, որն ուղղված է փոխելու Հայաստանում ինտերնետի շուկան` նրան զարգացման նոր խթան տալով: Այսօր Beeline-ը Հայաստանի ինտերնետի շուկայի բացարձակ առաջատարն է՝ մի քանի տարի առաջ ներդրված ADSL տեխնոլոգիայի շնորհիվ: Մենք մտադիր ենք եւս մեկ անգամ ապացուցել մեր առաջատարությունն ու կրկին հանդես գալ որպես ոլորտի զարգացման առաջատար»,- ասել է Անդրեյ Պատոկան:
Օպտիկամանրաթելային «Beeline ինտերնետ» ծառայության շրջանակում նախատեսված են սակագնային փաթեթներ ինտերնետի համաչափ արագություններով` 10, 35, 50 եւ 70 մբ/վրկ: Ամսական բաժանորդային վարձը համապատասխանաբար կազմում է 5000, 7000, 10000 եւ 13000 դրամ:
««Beeline ինտերնետ» նոր ծառայությունը մշակելիս մենք հիմնվել ենք ոչ միայն որակի եւ ցածր գնի, այլ նաեւ, իհարկե, մեր հաճախորդների համար պարզություն եւ հարմարվետություն ապահովելու վրա։ Բաժանորդները ոչ միայն կստանան որակյալ գերարագ ինտերնետ եւ IP-հեռուստատեսություն, այլ նաեւ ինտերնետի պահուստային ալիք` խորհրդանշական վճարի դիմաց»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Այսօրվա մամլո ասուլիսին տեղի է ունեցել նաեւ «Beeline ինտերնետ» ծառայության առաջին բաժանորդի պարգեւատրումը, որը ստացել է մեկ տարի ժամկետով անվճար բաժանորդագրություն 70 մբ/վրկ արագությամբ «Beeline ինտերնետ» սակագնային փաթեթին եւ բջջային ինտերնետին:
Սկզբնական փուլում ծառայությունը հասանելի է Նորքի 7-րդ, 8-րդ եւ 9-րդ զանգվածների, ինչպես նաեւ Ավան թաղամասի բնակիչներին:

17:12 | 12.02.15 | Новости | 6354
Об этом сегодня на пресс-конференции сообщил исполнительный вице-президент по развитию бизнеса Beeline в странах СНГ Андрей Патока.
«Для нас запуск услуги оптоволоконного интернета в Ереване очень значимое событие, которому предшествовали значительные инвестиции и работы по модернизации инфраструктуры. Команда Beeline в Армении основательно подготовилась к запуску продукта, который призван изменить рынок интернета в стране, придав ему новый стимул для развития. Сегодня Beeline безоговорочный лидер на рынке интернета Армении, и этим мы обязаны технологии ADSL, которую внедрили несколько лет назад. Мы намерены еще раз доказать наше лидерство и вновь выступить локомотивом развития сферы в стране», - отметил Андрей Патока.
В рамках услуги оптоволоконного интернета «Beeline интернет» предусмотрены тарифные планы с симметричной скоростью интернета в 10, 35, 50 и 70 Мб/с. Ежемесячная абонентская плата составляет 5000, 7000, 10000 и 13000 драмов соответственно.
«При разработке новой услуги «Beeline интернет» мы сделали особый упор не только на качество и лучшую цену, но и, конечно же, на простоту и удобство для наших клиентов. Абоненты не только получат очень качественный сверхскоростной интернет и IP-телевидение, но и резервный интернет канал за символическую плату», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
На сегодняшней пресс-конференции состоялось награждение первого абонента услуги «Beeline интернет», который получил бесплатную подписку на тарифный план «Beeline интернет» со скоростью 70 Мб/с. и бесплатный мобильный интернет на один год.
На первом этапе услуга доступна жителям 7-ого, 8-ого, 9-ого Норкских массивов, а также в общине Аван.