16:20 | 06.03.15 | Նորություններ | 5454
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն այցելել է Թալինի հիվանդանոց եւ նորածնային խնամքի սարքավորումներ տրամադրել վերջինիս:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ BirthLink ՀԿ-ի` համատեղ իրականացվող ծրագրի շնորհիվ հիվանդանոցի ծննդաբերական բաժանմունքին տրամադրվել են շարժական տաքացուցիչ, ֆոտոթերապիայի սարք, ներարկման մխոցներ, պուլսօքսիմետր, տաքացվող ներքնակ, hրատապ իրավիճակների համար նախատեսված պայուսակ եւ այլն:
«Կան նախագծեր, որոնք կարեւոր են ոչ միայն ռազմավարական, հեռանկարային տեսանկյունից, այլեւ անհատական գոհունակության զգացում են պարգեւում` բարի գործի մասնակից լինելու առումով: Անհնար է անտարբեր մնալ կյանքի համար պայքարող այս փոքրիկներին տեսնելիս: Այդ պատճառով մեր ընկերությունը ցանկացավ ջերմության եւ վստահության մի մասնիկ փոխանցել նրանց` տրամադրելով կենսական նշանակության սարքավումներ»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Բրիտանական BirthLink ՀԿ-ի հետ համագործակցության արդյունքում ընթացիկ տարում գերժամանակակից սարքավորումներով կապահովվի 14 ծննդատուն` ներառելով Արարատի, Արագածոտնի, Կոտայքի, Արմավիրի, Լոռու մարզերն ու Երեւանը:

16:20 | 06.03.15 | Новости | 5420
Генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян посетил больницу Талина, которой передал неонатальное оборудование.
Благодаря совместной программе ВиваСелл-МТС и общественной организации BirthLink родильному отделению больницы предоставлены передвижной обогреватель, устройство фототерапии, помпы для введения внутривенных инъекций, пульсоксиметр, матрас с подогревом, сумка экстренной помощи и т.д.
«Есть проекты, которые не только важны со стратегической точки зрения и в плане перспективы, но и приносят личное удовлетворение – от участия в добром деле. Невозможно оставаться безразличным при виде этих малышей, которые борются за свою жизнь. Поэтому наша компания решила подарить им частичку тепла и уверенности, предоставив жизненно важное оборудование»,- сказал генеральный директор Виваселл-МТС.
В результате сотрудничества ВиваСелл-МТС и британской ОО BirthLink в текущем году сверхсовременным оборудованием будут оснащены 14 родильных домов в Ереване и областях страны: Арарате, Арагацотне, Котайке, Армавире и Лори.