17:31 | 10.03.15 | Նորություններ | 8248
«Հայաստանի զարգացման նախաձեռնություններ» (IDeA) հիմնադրամի համահիմնադիր, գործարար եւ բարերար Ռուբեն Վարդանյանն օրերս շնորհակալագիր է հանձնել «Ռոստելեկոմ» խմբի նախագահ Սերգեյ Կալուգինին՝ UWC քոլեջին տեխնիկական աջակցություն ցուցաբերելու համար:
«Ռոստելեկոմի» եւ IdeA-ի համագործակցության սկիզբը դրվել է 2014թ., երբ ընկերությունն անհատույց կերպով տվյալների փոխանցման օպտիկական գերարագ ցանց է կառուցել քոլեջի տարածքում:
Հեռահաղորդակցության ծառայությունների մատուցման հարցում աջակցությունն իրականացվում է «Ռոստելեկոմի» եւ Դիլիջանի քոլեջի համագործակացության ծրագրի շրջանակում: Տեխնիկական աջակցության շնորհիվ՝ քոլեջի ուսանողներին հնարավորություն է ընձեռվում հաջողությամբ յուրացնել International Baccalaureate (IB Diploma, միջազգային բակալավրիատ) երկամյա նախաբուհական ծրագիրը՝ օգտագործելով ամենաառաջատար կրթական տեխնոլոգիաները:
««Ռոստելեկոմն» աջակցություն է ցուցաբերում Հայաստանում իրականացվող գիտակրթական ծրագրերին՝ ներդնելով բարձր տեխնոլոգիական եւ նորարարական լուծումներ: Մենք ուրախ ենք, որ մեր օգնությամբ UWC Դիլիջան քոլեջի ուսանողներն ու աշխատակազմը կարող են օգտվել կրթական ոլորտի նորագույն տեխնոլոգիաներից»,- ասել է «Ռոստելեկոմ» խմբին պատկանող ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը:
««Ռոստելեկոմի» աջակցությունը մեզ համար շատ կարեւոր է: Խնայված միջոցների շնորհիվ մենք կարող ենք դրամաշնորհներ տրամադրել շատ արժանի թեկնածուների՝ անկախ նրանց ընտանիքների ֆինանսական վիճակից: Ըստ էության, սա ներդրում է այսօրվա դրությամբ բացառիկ կրթության զարգացման գործում, որը ոչ միայն գերազանց գիտելիքներ է տալիս տարբեր գիտական առարկաների մասով, այլ փոխում է անհատին, երիտասարդներին դարձնում սոցիալապես պատասխանատու, պատրաստ միասին աշխատելու հանուն խաղաղ եւ կայուն ապագայի»,- ասել է IDeA-ի համահիմնադիր,  UWC Դիլիջան քոլեջի կառավարման խորհրդի նախագահ Վերոնիկա Զոնաբենդը:

17:31 | 10.03.15 | Новости | 8229
На днях соучредитель благотворительного фонда IDeA, предприниматель и филантроп Рубен Варданян вручил президенту «Ростелекома» Сергею Калугину благодарственную грамоту за техническую поддержку UWC Dilijan College – первого на постсоветском пространстве колледжа международной образовательной системы UWC.
Сотрудничество «Ростелекома» с UWC Dilijan College началось еще в 2014 году, когда компания безвозмездно построила оптическую высокоскоростную сеть передачи данных в кампусе колледжа.
Поддержка в форме телекоммуникационных услуг осуществляется в рамках программы тесного сотрудничества «Ростелекома» и колледжа в Дилижане. Благодаря техподдержке талантливые студенты из разных стран мира успешно проходят обучение по двухгодичной предуниверситетской программеInternational Baccalaureate (IB Diploma, международный бакалавриат), используя самые передовые образовательные технологии.
«Ростелеком» поддерживает научно-образовательные проекты в Армении, внедряя высокотехнологичные и инновационные решения. Мы очень рады, что с нашей помощью студенты и резиденты кампуса UWC Dilijan College могут пользоваться возможностями новейших технологий в сфере образования»,- отметил генеральный директор ЗАО «ДЖИЭНСИ-АЛЬФА», группа «Ростелеком», Айк Фарамазян.
Председатель Попечительского совета UWC Dilijan College Вероника Зонабенд сказала: «Поддержка «Ростелекома» для нас очень важна: благодаря сэкономленным средствам мы можем предоставить гранты бо́льшему количеству достойных кандидатов независимо от финансового положения их семей. По сути это вклад в развитие уникального на сегодня образования, которое не только дает отличные знания по различным научным дисциплинам, но и меняет личность, побуждая молодых людей быть неравнодушными, социально ответственными и работать сообща во имя мирного и стабильного будущего».