17:31 | 17.03.15 | Նորություններ | 5653
Beeline-ը 2015թ. մարտին սկսել է ֆիքսված կապի թվայնացման եւ գործող  բաժանորդային հեռախոսագծերի մասնակի վերամիացման աշխատանքները Տավուշի մարզի Իջեւան քաղաքում:
Թվայնացման աշխատանքների ավարտից հետո, որը նախատեսվում է մինչեւ ս.թ. ապրիլի 19-ը՝  Տավուշի մարզի Իջեւան քաղաքի բնակիչներին հասանելի կլինի նոր որակի թվային ֆիքսված կապը: Ենթակառուցվածքների թվայնացման աշխատանքների արդյունքում կիրականացվեն սարքավորումների փոխարինման եւ վերազինման աշխատանքներ, իսկ բաժանորդային գծերը կվերամիացվեն նոր թվային կայանին:
«Ցանցի արդիականացումն եւ բարձր տեխնոլոգիական սարքավորումների ներդրումը` մեր ընկերության զարգացման ռազմավարության գլխավոր գերակայությունն է: Ինչպես նախորդ տարվա ընթացքում, անպես էլ այս տարի Beeline-ը շարունակում է ենթակառուցվածքի թվայնացման աշխատանքները` ապահովելով Հայաստանի մարզերում բնակվող մեր բաժանորդներին պարզ, հարմար եւ բարձրորակ կապի ծառայություններով»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
2014թ. Beeline-ը թվայնացրել է Հայաստանի 16 բնակավայրերի հեռախոսային ցանցը, մոնտաժել է ավելի քան 3500 հեռախոսագիծ եւ լայնաշերտ ինտերնետի ծառայությունների ավելի քան 1000 նոր պորտ: Ընկերության ձեռքբերումներից է նաեւ ֆիքսված հեռախոսակապի ծառայության սակագների նշանակալի նվազեցումը:

17:31 | 17.03.15 | Новости | 5670
Beeline продолжает работы по оцифровке автоматических телефонных станций (АТС) и абонентских линий телефонной связи в регионах Армении.
В частности, в марте 2015 года стартовали работы по оцифровке фиксированной сети города Иджеван Тавушского марза и частичного переключения действующих абонентских линий на цифровой формат.
По окончании работ, которые планируется завершить 19 апреля текущего года, жителям города Иджеван станут доступны высококачественные услуги фиксированной связи. В процессе работ по оцифровке инфраструктуры будет заменено оборудование, а действующие абонентские линии будут подключены  к новой цифровой станции.
«Модернизация сети и внедрение высокотехнологичного оборудования является основным приоритетом в стратегии развития нашей компании. Как в прошлом году, так и в этом,  Beeline продолжает работы по оцифровке инфраструктуры, обеспечивая наших абонентов простыми, удобными и высококачественными услугами связи по всей территории Армении»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
В течение 2014 года телефонная сеть 16 населенных пунктов Армении была переведена на цифровой формат, смонтировано более 3500 портов для телефонной связи и более 1000 новых портов для услуг широкополосного интернета. Среди достижений компании также значительное снижение тарифов на услуги фиксированной телефонной связи.