16:14 | 27.03.15 | Նորություններ | 4132
«Յուքոմ»-ի եւ Երեւանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ այսօր մեկնարկել է «Գրքի բանկ՝ նվիրատվության տաղավար» նախագիծը:
«Գրքի բանկ՝ նվիրատվության տաղավար»-ը տեղադրվել է Խնկո-Ապոր անվան ազգային մանկական գրադարանի դիմաց՝ «Ընթերցողը» հուշարձանի հարեւանությամբ: Յուրաքանչյուր ոք կարող է նվիրաբերել գեղարվեստական կամ գիտահանրամատչելի գրքեր: «Գրքի բանկ»-ում հավաքված ամբողջ գրականությունը փոխանցվելու է ՀՀ զորամասերին, համայնքային գրադարաններին, մանկական խնամքի կենտրոններին եւ այլ հաստատությունների:
«Գրքի բանկ» ծրագիրը մեկնարկել է 2013թ.: Ծրագրի շրջանակում հավաքվել է 12 հազ-ից ավելի գիրք:
Նախագիծն իրականացնում են «Ֆլեշմոբ դիվիզիա» երիտասարդական ՀԿ-ն եւ Երեւանի քաղաքապետին կից երիտասարդության հարցերի խորհուրդը:

16:14 | 27.03.15 | Новости | 4133
Проект «Банк книг – подарочный павильон» стартовал сегодня при поддержке компании «Юком» и мэрии Еревана.
Павильон «Банк книг» установлен напротив национальной детской библиотеки им. Хнко-Апера, рядом с памятником «Читающий». Любой желающий может оставить там какую-либо художественную или научно-популярную книгу. Вся литература, собранная в «Банке книг», будет передана в библиотеки воинских частей Армении, в общинные библиотеки, в центры по уходу зи детьми и в другие учреждения.
Программа «Банк книг» стартовала в 2013 году. В рамках программы было собрано более 12 тысяч книг.
Проект осуществляется молодежной общественной организацией «Флешмоб-дивизия» и Советом по вопросам молодежи при мэрии Еревана.