16:14 | 27.03.15 | Նորություններ | 4132
«Յուքոմ»-ի եւ Երեւանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ այսօր մեկնարկել է «Գրքի բանկ՝ նվիրատվության տաղավար» նախագիծը:
«Գրքի բանկ՝ նվիրատվության տաղավար»-ը տեղադրվել է Խնկո-Ապոր անվան ազգային մանկական գրադարանի դիմաց՝ «Ընթերցողը» հուշարձանի հարեւանությամբ: Յուրաքանչյուր ոք կարող է նվիրաբերել գեղարվեստական կամ գիտահանրամատչելի գրքեր: «Գրքի բանկ»-ում հավաքված ամբողջ գրականությունը փոխանցվելու է ՀՀ զորամասերին, համայնքային գրադարաններին, մանկական խնամքի կենտրոններին եւ այլ հաստատությունների:
«Գրքի բանկ» ծրագիրը մեկնարկել է 2013թ.: Ծրագրի շրջանակում հավաքվել է 12 հազ-ից ավելի գիրք:
Նախագիծն իրականացնում են «Ֆլեշմոբ դիվիզիա» երիտասարդական ՀԿ-ն եւ Երեւանի քաղաքապետին կից երիտասարդության հարցերի խորհուրդը:

“Book Bank – Donation Booth” project kicked off with the support of Ucom and Yerevan Municipality today.
“Book Bank – Donation Booth” was placed next to the monument to the “Reader”, in front of Khnko Aper Children's Library. Any person is welcome to donate fiction or popular scientific books. The entire literature received in the “Book bank” will be presented to the Armenian military units, community libraries, children care centers and other institutions.
“Book Bank” project was launched in 2013. Over 12 000 books were collected within the project.
The project is carried out by “Flashmob Division” Youth NGO and the Council for Youth Affairs adjunct to the Mayor of Yerevan.