18:04 | 01.04.15 | Նորություններ | 5186
Նախագծի շրջանակում գերմանահայ նկարիչ Միսակ Այունցը կայցելի Արագածոտնի, Արարատի, Արմավիրի, Գեղարքունիքի, Լոռու, Շիրակի, Սյունիքի, Տավուշի եւ Վայոց Ձորի մարզերի 20 գյուղեր եւ նկարչության դասեր կտա 3-10 տարեկան երեխաներին:
Այցելությունների ընթացքում յուրաքանչյուր գյուղում կկազմակերպվի լավագույն նկարների ցուցահանդես, իսկ ընտրված լավագույն նկարները կցուցադրվեն հունիսի 1-ին Երեւանում կայանալիք ցուցահանդեսում:
«Շատ ուրախ ենք այսօր հայտարարել այս գեղեցիկ նախաձեռնության մեկնարկը, որը նպատակ ունի գյուղական համայնքների երեխաներին նկարչության հիմունքներ ստանալու հնարավորություն ընձեռել եւ բացահայտել վաղվա հնարավոր սարյաններին ու պիկասոներին: Կարծում ենք, որ պրոֆեսիոնալ նկարչի ուղղորդումն ու անհատական մոտեցումը թույլ կտան ոչ միայն բացահայտել երեխաների ստեղծագործական ներուժը, այլեւ խրախուսել նրանց շարունակել զարգացնել իրենց տաղանդը»,- ասել է «Օրանժ Արմենիա»-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:

18:04 | 01.04.15 | Новости | 5212
В рамках программы армянский художник из Германии Мисак Аюнц посетит 20 сел в марзах Арагацотн, Арарат, Армавир, Гегаркуник, Лори, Ширак, Сюник, Тавуш и Вайоц Дзор, где даст уроки рисования детям от 3 до 10 лет.
В ходе визитов в каждом селе будут организованы выставки лучших рисунков, а избранные лучшие работы будут выставлены 1 июня на выставке в Ереване.
«Мы очень рады сегодня объявить начало этой замечательной инициативы, цель которой – дать сельским детям возможность ознакомиться с азами рисования и выявить возможных будущих сарьянов и пикассо. На наш взгляд, направление и индивидуальный подход профессионального художника позволят не только раскрыть креативный потенциал детей, но и стимулировать их к развитию своего таланта», - сказал генеральный директор Orange Armenia Франсис Желибтер.