13:41 | 07.04.15 | Նորություններ | 5314
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն ուրախ է աջակցել մի կոլեկտիվի, որը կազմված է երիտասարդ, տաղանդավոր երաժիշտներից: Հաճելի է տեսնել այն ոգեւորությունը, նվիրումը եւ բարձր որակ ստանալու ձգտումը, որով աշխատում է նվագախումբը: Անշուշտ, դրանով են պայմանավորված կոլեկտիվի հաջողություններն ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ արտերկրում: Մենք փորձում ենք հնարավորինս նպաստել, որ այս երիտասարդները հայրենիքում մնալու եւ իրենց մասնագիտական ոլորտում լիարժեք ինքնարտահայտվելու եւ կայանալու հնարավորություն ունենան»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցության շնորհիվ վերջերս Երիտասարդականը՝ որպես պաշտոնական նվագախումբ, արդեն երկրորդ անգամ մասնակցել է Լիբանանում անցկացվող «Ալ Բուստան» միջազգային փառատոնին:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի շնորհիվ Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը, հայաստանյան իրականության մեջ առաջին անգամ ներդրել է դասական երաժշտության համերգների առցանց հեռարձակման մշակույթը:
«Բարձրարժեք մշակույթը հանրությանը հասցնելու գործում մենք միշտ զգում ենք մեկենասների կարիքը: Հայաստանում այդ առաքելությունը ստանձնել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը եւ Ռալֆ Յիրիկյանը»,- ասել է Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար եւ գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանը։

13:41 | 07.04.15 | Новости | 5355
«ВиваСелл-МТС рад оказать поддержку коллективу, состоящему из молодых, талантливых музыкантов. Приятно видеть вдохновение, преданность и стремление добиться высокого качества, с которыми работает оркестр. Несомненно, этим обусловлены успехи коллектива, как в Армении, так и за рубежом. Мы стараемся по возможности способствовать тому, чтобы эти молодые люди могли оставаться в Армении и здесь реализовать себя в профессиональном плане», - сказал генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
При поддержке Государственной комиссии, координирующей мероприятия к 100-летней годовщине Геноцида армян, а также ВиваСелл-МТС, не так давно коллектив в качестве официального оркестра участвовал в международном фестивале «Аль Бустан».
Благодаря ВиваСелл-МТС Государственный молодежный оркестр Армении ввел в стране культуру проведения онлайн-транслации концертов классической музыки.
«В деле донесения высокого искусства до общества нам всегда необходима поддержка меценатов. В Армении такую миссию на себя взяли ВиваСелл-МТС и Ральф Йирикян», - сказал художественный руководитель и главный дирижер Государственного молодежного оркестра Армении Сергей Смбатян.