15:42 | 12.05.15 | Նորություններ | 4765
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը դադարեցրել է անվճար Wi-Fi ինտերնետի տրամադրումը Երեւանի մետրոպոլիտենում՝ մինչեւ երրորդ անձանց կողմից իր ենթակառուցվածքին չարտոնված միջամտության հետ կապված խնդրի լուծումը:
Այս մասին ասված է ընկերության տարածած հաղորդագրությունում:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Երեւանի մետրոպոլիտենի տարածքում Wi-Fi անվճար ինտերնետ է տրամադրում 2012թ. օգոստոսից, որպեսզի մետրոյով երթեւեկող քաղաքացիներն ունենան հաղորդակցվելու եւ համացանցից օգտվելու հնարավորություն՝ գնացքին սպասելիս: Wi-Fi ինտերնետ ծառայությունը Երեւանի մետրոպոլիտենի տարածքում գտնվելու ամբողջ ժամանակահատվածում մշտապես մատուցվել է անվճար եւ առանց որեւէ նախապայմանի, այդ թվում՝ առանց ցանցին միանալու համար գովազդային բնույթ կրող որեւէ տեսանյութ դիտելու նախապայմանի»,- ասված է հաղորդագրությունում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հավելում է, որ վերջերս երրորդ անձանց կողմից՝ առանց ընկերության հետ համաձայնեցնելու, միջամտություն է կատարվել ընկերության ենթակառուցվածքին՝ անվճար Wi-Fi ցանցին միանալ ցանկացող քաղաքացիներին առաջարկելով դիտել գովազդային տեսանյութեր՝ որպես Wi-Fi ցանցին միանալու անհրաժեշտ նախապայման:
Ընկերությունը վերը նշվածը գնահատում է որպես ապօրինի միջամտություն իր ենթակառուցվածքին եւ վերջինիս չարտոնված շահագործում՝ շահույթ ստանալու նպատակով:
«Հետեւաբար, ընկերությունը որոշում է կայացրել դադարեցնելու Wi-Fi անվճար ինտերնետի տրամադրումը՝ մինչեւ իր ենթակառուցվածքին չարտոնված եւ ապօրինի միջամտության վերացումը»,- նշել են ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում:

15:42 | 12.05.15 | Новости | 4729
ВиваСелл-МТС временно не будет предоставлять бесплатный Wi-Fi в Ереванском метрополитене, пока не будет решен вопрос вторжения третьих лиц в инфраструктуру компании.
Об этом говорится в распространенном компанией сообщении.
«ВиваСелл-МТС предоставляет бесплатный интернет на территории Ереванского метрополитена с августа 2012 года, чтобы пассажиры метро могли поддерживать коммуникацию и пользоваться интернетом во время ожидания поезда. Услуга Wi-Fi в Ереванском метро всегда предоставлялась бесплатно и безо всяких предусловий, в том числе и без необходимости просмотра рекламного видео», - говорится в сообщении.
В ВиваСелл-МТС добавляют, что недавно произошло вмешательство третьих лиц в инфраструктуру компании: желающим подсоединиться к бесплатной сети Wi-Fi в метро теперь предлагается посмотреть рекламный ролик в качестве условия пользования бесплатной сетью.
Компания расценивает это как незаконное вторжение и нелегальную эксплуатацию инфраструктуры с целью получения выгоды.
«Следовательно, компания приняла решение приостановить предоставление бесплатного Wi-Fi, пока не будет остановлена нелегальная эксплуатация инфраструктуры компании», - отметили в ВиваСелл-МТС.