16:04 | 18.05.15 | Նորություններ | 6805
«Յուքոմ» եւ «Իդրամ» ընկերություններն այսօր ներկայացրել են U!Pay համատեղ վճարային համակարգը, որի միջոցով կարելի է մեկ վայրում կատարել բոլոր վճարումները:
Յուրաքանչյուր քաղաքացի, անկախ «Յուքոմ»-ի բաժանորդ հանդիսանալու կամ չհանդիսանալու հանգամանքից, այցելելով «Յուքոմ» ընկերության սպասարկման կենտրոն, կարող է կատարել կոմունալ եւ այլ տեսակի վճարումներ միեւնույն վայրից, միեւնույն համակարգով:
«Արդեն մի քանի ամիս է` U!Pay վճարային համակարգը ներդրված է մեր երկու սպասարկման կենտրոններում: Այսօրվանից համակարգը գործում է «Յուքոմ»-ի եւս 5 սպասարկման սրահում: Առաջիկայում նախատեսված է ընդլայնել աշխարհագրությունն ու ծառայությունը հասանելի դարձնել ավելի մեծ թվով մասնաճյուղերում, այդ թվում՝ մեր մարզային կենտրոններում»,- ասել է «Յուքոմ» ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը:
«Իդրամ» վճարային համակարգի տնօրեն Սերգեյ Առաքելյանն ընդգծել է, որ իրենց ընկերությունը մշտապես կարեւորել է հաճախորդների սպասարկման հարմարավետությունը, մասնավորապես՝ բոլոր վճարումները մեկ վայրում իրականացնելու հնարավորությունը:
«Այդ չափանիշները մենք փորձում ենք ապահովել մեր շուրջ 15 մասնաճյուղերում. այսօր դրանց միանում է նաեւ U!Pay համակարգը»,- ասել է Սերգեյ Առաքելյանը:
U!pay վճարային համակարգի միջոցով հնարավոր է կատարել հետևյալ վճարումները՝ կոմունալ վճարումներ, վարկերի մարում, բջջային հեռախոսի լիցքավորում, հարկերի, տուրքերի վճարումներ, ՃՈ տուգանքների վճարում, ավտոկայանման համար վճարում, սոցցանցերի հաշիվների լիցքավորում, ԱՊՊԱ պայմանագրի կնքում (վերակնքում), «Իդրամ» հաշվի լիցքավորում, բուքմեյքերական հաշիվների լիցքավորում, դրամական փոխանցումներ, էլեկտրոնային փողի փոխարկում:
Համակարգն այժմ գործում է «Յուքոմ» ընկերության «Հյուսիսային պողոտա», «Ամիրյան», «Արաբկիր 1», «Նոր-Նորք», «Վանաձոր», «Էրեբունի» եւ «Մալաթիա-Սեբաստիա» սպասարկման կենտրոններում:

16:04 | 18.05.15 | Новости | 7176
Компании «Юком» и «Идрам» сегодня представили совместную платежную систему U!Pay, с помощью которой можно совершать все платежи в одном месте.
Каждый гражданин, независимо от того, является ли он абонентом «Юком», посетив центр обслуживания компании, может осуществить коммунальные и другие платежи в одном месте.
«Уже несколько месяцев платежная система U!Pay установлена в двух наших центрах обслуживания. С сегодняшнего дня наша система действует еще в пяти салонах обслуживания «Юком». В будущем планируется увеличить географию, и сделать услуги доступными в большем количестве филиалов, в том числе и в марзах», - сказал директор компании «Юком» Айк Есаян.
Директор платежной системы «Идрам» Сергей Аракелян подчеркнул, что их компания всегда придавала важность комфорту абонентов при обслуживании, в частности, возможности осуществлять все платежи в одном месте.
«Эти стандарты мы стараемся поддерживать в наших филиалах, которых почти 15. Сегодня к ним присоединяется система U!Pay», - сказал Сергей Аракелян.
Посредством платежной системы U!pay можно осуществлять коммунальные платежи, погашение кредитов, пополнение баланса мобильного телефона, оплату налогов и пошлин, штрафов Дорожной полиции, оплату автопарковки, пополнение аккаунтов в соцсетях, подписание договора автострахования, пополнение счета «Идрам», букмекерских счетов, денежные переводы, обмен электронных денег.
Система в данный момент действует в офисах «Юком» «Северный проспект», «Амирян», «Арабкир 1», «Нор-Норк», «Ванадзор», «Эребуни» и «Малатия-Себастия».