18:00 | 26.05.15 | Նորություններ | 5598
«Ռոստելեկոմ»-ի՝ Երեւանի կենտրոնում տեղակայված գրասենյակում այսօր ամփոփվել են լրագրողների շրջանում անցկացված՝ «Տեխնոլոգիաներ կյանքի համար-Ինտերնետ լույսի արագությամբ» խորագիրը կրող մրցույթի արդյունքները։
Հաղթող է ճանաչվել հեռուստալրագրող Հայկուհի Ասատրյանը։
Ընկերությունում նշել են, որ մրցույթը ռուսաստանյան լրագրողների շրջանում շուրջ չորս տարվա պատմություն ունի, եւ հայաստանյան լրագրողների մասնակցությունը մրցույթին հաղորդել է միջազգային կարգավիճակ։ Հայաստանում այն մեկնարկել է 2014թ․ դեկտեմբերին։
Միջոցառման ընթացքում ամփոփելով արդյունքները՝ ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանն ընդգծել է ՏՏ ոլորտի մասին հանրությանն իրազեկման կարեւորությունն ու պրոֆեսիոնալիզմի բարձր մակարդակը, որ դրսեւորում են հայաստանյան լրագրողներն այս հարցում։
Նա մրցանակներ եւ պատվոգրեր է հանձնել բոլոր մասնակիցներին:
Հաղթողը համառուսաստանյան մրցույթի մյուս մասնակիցների հետ միասին հունիսին կայցելի Մոսկվա, որտեղ կհայտարարվեն նաեւ աշնանը Չինաստան մեկնող ռուսաստանյան լրագրողների անունները։
Աշնանը հաղթող լրագրողների պատվիրակությունը կայցելի Չինաստանի Շենչժեն քաղաքում Huawei ընկերության գլխամաս։

18:00 | 26.05.15 | News | 5594
“Technologies for Life - Internet at the Speed of Light” journalists’ contest was summed up at the Rostelecom office in Yerevan downtown today.
TV journalist Haykuhi Asatryan won the contest.
The company noted that the contest has a history of around 4 years among Russian journalists, and Armenian journalists’ participation in the contest gave it an international status. It kicked off in Armenia in December 2014.
Summing up the results at the event, GNC-Alfa CEO Hayk Faramazyan stressed the importance of public awareness on IT and the high level of professionalism demonstrated by Armenian journalists.
He handed over prizes and diplomas to all the participants.
The winner will visit Moscow with other participants where the names of journalists due to leave for China in fall will be announced.
In fall, the delegation of journalists will visit the head office of Huawei in Shenzen city in China.