18:00 | 26.05.15 | Նորություններ | 5598
«Ռոստելեկոմ»-ի՝ Երեւանի կենտրոնում տեղակայված գրասենյակում այսօր ամփոփվել են լրագրողների շրջանում անցկացված՝ «Տեխնոլոգիաներ կյանքի համար-Ինտերնետ լույսի արագությամբ» խորագիրը կրող մրցույթի արդյունքները։
Հաղթող է ճանաչվել հեռուստալրագրող Հայկուհի Ասատրյանը։
Ընկերությունում նշել են, որ մրցույթը ռուսաստանյան լրագրողների շրջանում շուրջ չորս տարվա պատմություն ունի, եւ հայաստանյան լրագրողների մասնակցությունը մրցույթին հաղորդել է միջազգային կարգավիճակ։ Հայաստանում այն մեկնարկել է 2014թ․ դեկտեմբերին։
Միջոցառման ընթացքում ամփոփելով արդյունքները՝ ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանն ընդգծել է ՏՏ ոլորտի մասին հանրությանն իրազեկման կարեւորությունն ու պրոֆեսիոնալիզմի բարձր մակարդակը, որ դրսեւորում են հայաստանյան լրագրողներն այս հարցում։
Նա մրցանակներ եւ պատվոգրեր է հանձնել բոլոր մասնակիցներին:
Հաղթողը համառուսաստանյան մրցույթի մյուս մասնակիցների հետ միասին հունիսին կայցելի Մոսկվա, որտեղ կհայտարարվեն նաեւ աշնանը Չինաստան մեկնող ռուսաստանյան լրագրողների անունները։
Աշնանը հաղթող լրագրողների պատվիրակությունը կայցելի Չինաստանի Շենչժեն քաղաքում Huawei ընկերության գլխամաս։

18:00 | 26.05.15 | Новости | 5315
В центральном салоне «Ростелеком» сегодня были подведены итоги конкурса среди журналистов «Технологии для жизни-Интернет со скоростью света».
Победительницей стала тележурналист Айкуи Асатрян.
Как отметили в компании, в России конкурс уже имеет четырехлетнюю историю, а с участием армянских журналистов он приобрел международный статус. В Армении конкурс стартовал в декабре 2014 года.
Подводя итоги конкурса, генеральный директор ЗАО «ДЖИЭНСИ-АЛЬФА», группа «Ростелеком», подчеркнул важность освещения сферы ИТ и большой профессионализм всех журналистов участвовавших в конкурсе. Он вручил победителям призы и грамоты.
В июне победительница посетит Москву, встретится со всеми победителями регионального тура конкурса. Там же будут объявлены имена журналистов из России, которые посетят Китай осенью 2015 года.
Осенью делегация, в составе которой будут победители конкурса, посетит штаб-квартиру Huawei в Шэньчжэне (Китай).