14:59 | 27.05.15 | Նորություններ | 5448
Beeline-ը եւ «Յունիբանկ» ՓԲԸ-ն հայտարարում են սպառողական վարկավորման ոլորտում համագործակցության ընդլայնման մասին:
Ծրագրի շրջանակում Beeline վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակներում տեղակայվել են Յունիբանկի տաղավարներ, որտեղ բանկի կողմից հատուկ վերապատրաստում անցած աշխատակիցներն ընդունում են սպառողական վարկերի տրամադրման դիմումներ հեռախոսներ, սմարթֆոններ, պլանշետներ եւ Beeline գրասենյակներում վաճառվող այլ սարքավորումներ ձեռք բերելու համար:
Յունիբանկի տաղավարներ գործում են թվով 7 Beeline վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակներում Երեւանում, Արտաշատում, Սեւանում եւ Էջմիածնում: Beeline-ի հաճախորդները Յունիբանկի տաղավարներում կարող են ստանալ 30 հազ. դրամից մինչեւ 1 մլն դրամ արժողությամբ վարկեր:
«Յունիբանկի հետ համատեղ ծրագիրը համահունչ է Beeline-ի «Պարզ, հարմար, հաճախորդի համար» ռազմավարությանը: Այժմ վարկերի ձեւակերպման գործընթացն ավելի է պարզեցվել մեր հաճախորդների համար: Բանկի որակավորված մասնագետները կօգնեն այդ ամենն իրականացնել տեղում՝ էականորեն խնայելով բաժանորդների ժամանակը: Այս նախաձեռնությունն արդեն լայն տարածում ունի, ինչ թույլ է տալիս ենթադրել մեր գրասենյակներում բանկի տաղավարների հետագա ընդլայնման մասին»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Սպառողական վարկավորման ոլորտում Յունիբանկի հաջող գործունեության գրավականը հաճախորդամետ մոտեցումն է: Հայաստանում Beeline-ի հետ երկարաժամկետ եւ հաջող համագործակցությունը եւ վաճառքի գրասենյակներում բանկի տաղավարների առկայությունը հնարավորություն տվեց վարկերի ձեւակերպման գործընթացը հաճախորդների համար դարձնել առավելագույնս արագ եւ հարմարավետ: Վարկը Յունիբանկի կողմից հաստատվում է բառացիորեն մեկ րոպեի ընթացքում: Մենք շարունակում ենք զարգացնել համագործակցությունը եւ արդեն հունիսին կտեղադրենք նոր տաղավարներ Երեւանում, Արտաշատում եւ Էջմիածնում գտնվող Beeline գրասենյակներում»,- ասել է «Յունիբանկ» ՓԲԸ-ի տնօրենների խորհրդի նախագահի տեղակալ, վաճառքի եւ մանրածախ բիզնեսի զարգացման տնօրեն Գուրգեն Ղուկասյանը:
Յունիբանկի տաղավարների միջոցով արդեն իսկ տրամադրվել է Beeline վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակներում ապառիկով վաճառված սարքավորումների ընդհանուր թվի 10%-ը:

14:59 | 27.05.15 | News | 5445
Within the program, Unibank pavilions were placed in Beeline sales and service offices. The bank’s specially trained professionals receive applications on consumer loans to purchase phones, smartphones, tablets and other devices at Beeline offices.
Unibank pavilions are available in 7 Beeline sales and services offices in Yerevan, Artashat, Sevan and Etchmiadzin. Beeline subscribers can get up AMD30thousand-AMD1mln loan in Unibank pavilions.
“The program jointly held with Unibank is in line with Beeline’s “Simple and Convenient for Customers” strategy. Now, getting a loan will be simplified for our customers. The qualified specialists of the bank will help do it on the spot saving subscribers’ time. This initiative is already widely spread allowing to imply further expansion of the bank’s pavilions in our offices”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“Customer-oriented approach is Unibank’s pledge for long-term success in consumer lending. Long-term cooperation with Beeline in Armenia and successful cooperation as well as the bank’s pavilions at the sales offices allowed facilitating the process of loan lending to consumers. The loan is approved by Unibank in literally a minute. We continue developing cooperation and will place new pavilions in Yerevan, Artashat and Echmiadzin Beeline offices in already June”, said Unibank CJSC Deputy Chairman of Board, Director for Sales and Retail Business Gurgen Ghukasyan.
Through Unibank pavilions, 10% of overall number of devices sold on credit were sold out at Beeline sales and services centers.