14:59 | 27.05.15 | Նորություններ | 5448
Beeline-ը եւ «Յունիբանկ» ՓԲԸ-ն հայտարարում են սպառողական վարկավորման ոլորտում համագործակցության ընդլայնման մասին:
Ծրագրի շրջանակում Beeline վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակներում տեղակայվել են Յունիբանկի տաղավարներ, որտեղ բանկի կողմից հատուկ վերապատրաստում անցած աշխատակիցներն ընդունում են սպառողական վարկերի տրամադրման դիմումներ հեռախոսներ, սմարթֆոններ, պլանշետներ եւ Beeline գրասենյակներում վաճառվող այլ սարքավորումներ ձեռք բերելու համար:
Յունիբանկի տաղավարներ գործում են թվով 7 Beeline վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակներում Երեւանում, Արտաշատում, Սեւանում եւ Էջմիածնում: Beeline-ի հաճախորդները Յունիբանկի տաղավարներում կարող են ստանալ 30 հազ. դրամից մինչեւ 1 մլն դրամ արժողությամբ վարկեր:
«Յունիբանկի հետ համատեղ ծրագիրը համահունչ է Beeline-ի «Պարզ, հարմար, հաճախորդի համար» ռազմավարությանը: Այժմ վարկերի ձեւակերպման գործընթացն ավելի է պարզեցվել մեր հաճախորդների համար: Բանկի որակավորված մասնագետները կօգնեն այդ ամենն իրականացնել տեղում՝ էականորեն խնայելով բաժանորդների ժամանակը: Այս նախաձեռնությունն արդեն լայն տարածում ունի, ինչ թույլ է տալիս ենթադրել մեր գրասենյակներում բանկի տաղավարների հետագա ընդլայնման մասին»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Սպառողական վարկավորման ոլորտում Յունիբանկի հաջող գործունեության գրավականը հաճախորդամետ մոտեցումն է: Հայաստանում Beeline-ի հետ երկարաժամկետ եւ հաջող համագործակցությունը եւ վաճառքի գրասենյակներում բանկի տաղավարների առկայությունը հնարավորություն տվեց վարկերի ձեւակերպման գործընթացը հաճախորդների համար դարձնել առավելագույնս արագ եւ հարմարավետ: Վարկը Յունիբանկի կողմից հաստատվում է բառացիորեն մեկ րոպեի ընթացքում: Մենք շարունակում ենք զարգացնել համագործակցությունը եւ արդեն հունիսին կտեղադրենք նոր տաղավարներ Երեւանում, Արտաշատում եւ Էջմիածնում գտնվող Beeline գրասենյակներում»,- ասել է «Յունիբանկ» ՓԲԸ-ի տնօրենների խորհրդի նախագահի տեղակալ, վաճառքի եւ մանրածախ բիզնեսի զարգացման տնօրեն Գուրգեն Ղուկասյանը:
Յունիբանկի տաղավարների միջոցով արդեն իսկ տրամադրվել է Beeline վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակներում ապառիկով վաճառված սարքավորումների ընդհանուր թվի 10%-ը:

14:59 | 27.05.15 | Новости | 5417
В рамках проекта, в офисах продаж и обслуживания Beeline размещены промо-точки «Юнибанка». В этих павильонах специально подготовленные сотрудники банка принимают заявки на предоставление потребительских кредитов для покупки телефонов, смартфонов, планшетов и другого оборудования в офисах Beeline.
Промо-точки «Юнибанка» уже действуют в 7 офисах продаж и обслуживания Beeline в Ереване, Арташате, Севане и Эчмиадзине. Клиенты Beeline в промо-точках «Юнибанка»   могут получить кредиты в размере от 30.000 до 1 млн. драмов.
«Совместный с Юнибанком проект созвучен стратегии Beeline «Просто, удобно для клиента». Теперь нашим клиентам стало еще проще оформлять кредиты; квалифицированные сотрудники банка помогут сделать это на месте и значительно сэкономить время нашим абонентам. Эта инициатива уже пользуется популярностью, что позволяет нам говорить о предстоящем расширении числа промо-точек банка в наших офисах»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Залогом успешной деятельности Юнибанка на рынке потребительского кредитования является клиентоориентированный подход. Долговременное и успешное сотрудничество с Beeline Armenia и наличие промо-точек банка прямо на месте продаж позволило сделать процесс оформления кредитов для клиентов максимально быстрым и удобным. Кредит утверждается Юнибанком  буквально за минуту, - отметил заместитель председателя Правления, директор по продажам и развитию розничного бизнеса ЗАО «Юнибанк» Гурген Гукасян. - Мы продолжим развивать наше сотрудничество и уже в июне установим новые промо-точки в офисах Beeline в Ереване, Арташате и Эчмиадзине».
Отметим, что через промо-точки «Юнибанка» уже выдается порядка 10% кредитов от общего числа оборудования, проданного в офисах продаж и обслуживания Beeline в кредит.