09:37 | 29.05.15 | Նորություններ | 4765
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Երեւանում մեկնարկած պատանի երաժիշտ-կատարողների «Նոր անուններ» միջազգային 5-րդ փառատոնի գլխավոր հովանավորն է:
«Նոր անուններ» փառատոնին մասնակցում են Հայաստանի, Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի, Գերմանիայի, Ճապոնիայի, Չինաստանի, Ավստրալիայի եւ Վրաստանի մինչեւ 18 տարեկան չորս տասնյակից ավելի շնորհալի երաժիշտներ:
«Փառատոնի անունը` «Նոր անուններ», արդեն իսկ խոսուն է. արվեստի ցանկացած ճյուղի կենսունակությունը պայմանավորված է սերնդափոխության ապահովմամբ, նոր անունների բացահայտմամբ, քաջալերմամբ եւ աջակցմամբ: Դասական երաժշտության աշխարհում առաջին քայլերն անելն իր դժվարություններն ունի նույնիսկ ամենաօժտված պատանիների համար: Անհրաժեշտ է հարթակ, որտեղ նրանք կկարողանան աշխարհին ներկայացնել իրենց տաղանդը եւ տարիների քրտնաջան աշխատանքի արդյունքը: Այս փառատոնը հենց այդպիսի հարթակներից է. այստեղ տարբեր երկրների բազմաթիվ պատանի երաժիշտներ մեծ բեմ դուրս գալու, միմյանց հետ շփվելու, նոր փորձ ձեռք բերելու, մասնագիտական հմտությունները հղկելու հնարավորություն են ստանում: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը սիրով է աջակցում այս հրաշալի նախաձեռնության իրականացմանը»,-նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

VivaCell-MTS is the general sponsor of “New Names” 5th International Festival of Classical Music, which kicked off in Yerevan. Young musicians and performers participate in the festival.
More than 40 young talents aged 18 and under from Armenia, Russia, U.S., Germany, Japan, China, Australia and Georgia take part in “New Names” 5th Festival.
“The festival’s naming – “New Names” – speaks for itself. The viability of all types of art is accounted by the change of generations, revelation of new names, encouraging and supporting them. First steps in the world of classical music are hard for even the most talented young people. They need a platform, which would enable them to demonstrate to the world their talent and the fruits of their painstaking work of many years. This festival is one such platform, which grants young musicians from around the world an opportunity to perform on the big stage and communicate with each other, VivaCell-MTS feels delighted to support this amazing festival,” noted VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.