14:58 | 01.06.15 | Նորություններ | 6434
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը տարիներ շարունակ համագործակցում է Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի հետ՝ վերջինիս հավաքածուն համալրելով բազմաթիվ արժեքավոր նմուշներով:
Ռալֆ Յիրիկյանի անմիջական աջակցությամբ նախկինում ձեռք են բերվել թանգարանային եզակի միավորներ: Նմուշների զգալի մասը հնարավոր է եղել հայթայթել Լոս Անջելեսում բնակվող ամերիկահայ հայր եւ որդի Օհաննես եւ Հրաչ Հանեսյանների օժանդակությամբ:
«Շիրակ» տպագրատան սեփականատեր Հանեսյան ընտանիքը տարիներ շարունակ հավաքել է Ցեղասպանության փաստը վավերագրող արժեքավոր նյութեր, որոնք այսօր հասանելի են հանրությանը:
Այս անգամ եւս Ռալֆ Յիրիկյանի եւ Հրաչ Հանեսյանի ջանքերով ձեռք են բերվել եւ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտին են հանձնվել արժեքավոր նմուշներ:
«Ճշմարտությունը միայն իմանալը դեռ քիչ է: Արդարության հասնելու համար անհրաժեշտ է այդ ճշմարտությունը հասցնել հանրությանը, անհերքելի ապացույցներ եւ փաստեր ներկայացնել: Ցանկացած հայ կրում է ցեղասպանության ծանր հետեւանքները, եւ մենք ազգովի պետք է լծվենք դրա ճանաչման եւ հետեւանքների վերացման գործին` ամենքս մեր ուժերի չափով: Անգնահատելի է Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի գործունեությունը եւ նվիրված աշխատանքը, եւ մենք պատրաստակամ ենք կանգնելու այս կառույցի կողքին»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

14:58 | 01.06.15 | Новости | 6439
Генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян уже несколько лет сотрудничает с Музеем-институтом Геноцида армян, помогая пополнять коллекцию учреждения множеством ценных экспонатов.
При непосредственной поддержке Ральфа Йирикяна в прошлом были приобретены редкие музейные экспонаты. Значительная часть была приобретена при содействии отца и сына, Оганеса и Грача Анесянов – американцев армянского происхождения, которые проживают в Лос-Анджелесе.
Семья Анесян, владеющая издательским домом «Ширак», в течение нескольких лет собирала ценные материалы, свидетельствующие о Геноциде армян, которые сегодня стали доступны широкой общественности.
На этот раз благодаря усилиям Ральфа Йирикяна и Грача Анесяна были приобретены и переданы Музею-институту Геноцида армян ценные экспонаты.
«Недостаточно только знать правду. Чтобы добиться справедливости, необходимо донести эту правду до общественности, представить неопровержимые факты и доказательства. Любой армянин несет на себе тяжелые последствия Геноцида, и вся нация должна участвовать в борьбе за его признание и ликвидацию последствий – каждый по мере своих сил. Деятельность Музея-института Геноцида армян, его преданная работа бесценны, и мы готовы всячески поддержать эту структуру», - сказал Ральф Йирикян.