16:41 | 22.06.15 | Նորություններ | 5908
Beeline-ը հայտարարում է երկու նոր փաթեթների գործարկման մասին բջջային կապի կանխավճարային հաշվարկային համակարգի բաժանորդների համար:
«Ակտիվ» եւ «Ակտիվ 7» նոր ծառայությունները հնարավորություն են տալիս կատարել անսահմանափակ զանգեր Beeline բջջային ցանցի ներսում, օգտվել գերարագ բջջային ինտերնետի փաթեթից եւ անսահմանափակ մուտք գործել դեպի Facebook, Odnoklassniki եւ ВКонтакте սոցիալական ցանցեր:
«Հայաստանում երեք խոշորագույն սոցիալական ցանցերի լսարանը գերազանցում է 2,5 միլիոնը: Facebook, Odnoklassniki եւ ВКонтакте սոցիալական ցանցերը շատերի համար արդեն դարձել են եթե ոչ հիմնական, ապա ընկերների եւ հարազատների հետ կապի լիարժեք այլընտրանքային միջոց: Խրախուսելով հաղորդակցության ժամանակակից միջոցների առաջընթացը եւ ծառայություններն ավելի պարզ ու հարմար դարձնելով` Beeline-ը գործարկում է երկու փաթեթային առաջարկ, որոնց միանալով` մեր բաժանորդները կարող են պարզապես մոռանալ սոցիալական ցանցերում եւ Beeline բջջային ցանցում շփման սահմանափակումների մասին»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Ակտիվ 7» ծառայությունը միանում է 7 օրով, միացման օրը չհաշված, եւ ներառում է անվճար զանգեր Beeline բջջային ցանցի ներսում, 300 ՄԲ ծավալով ինտերնետ առանց արագության սահմանափակման եւ անվճար մուտք դեպի Facebook, Odnoklassniki եւ ВКонтакте սոցիալական ցանցեր։
Ծառայության ակտիվացման արժեքը 590 դրամ է: Ծառայությունն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է հավաքել *227# հրահանգը, իսկ ապաակտիվացնելու համար` *221# հրահանգը:
«Ակտիվ» ծառայությունը միանում է 30 օրով, միացման օրը չհաշված, եւ ներառում է անվճար զանգեր Beeline բջջային ցանցի ներսում, 1 ԳԲ ծավալով ինտերնետ առանց արագության սահմանափակման ինտերնետ եւ անվճար մուտք դեպի Facebook, Odnoklassniki եւ ВКонтакте սոցիալական ցանցեր:
Ծառայության ակտիվացման արժեքը 1990 դրամ է: Ծառայությունն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է հավաքել *220# հրահանգը, իսկ ապաակտիվացնելու համար` *221# հրահանգը:
Ծառայության ժամկետները, ինչպես նաեւ ինտերնետի ծավալի մնացորդը կարելի է ստուգել *113# հրահանգի միջոցով։
Փաթեթում ներառված ինտերնետի ծավալը սպառելուց հետո ինտերնետի տարիֆիկացումը կիրականացվի բաժանորդի սակագային փաթեթին համապատասխան:
Ծառայությունների գործողության ժամկետի ավարտից հետո բաժանորդի հաշվին բավարար գումար լինելու դեպքում դրանք նորից կատկիվացվեն, եւ բաժանորդի հաշվից կգանձվի համապատասխան գումարը:
Ծառայության գործողության ժամկետի ավարտից հետո բաժանորդի հաշվին բավարար գումար չլինելու դեպքում նրան տրամադրվում է 7-օրյա դիտարկման շրջան: Եթե այս ժամանակահատվածում բաժանորդի հաշիվը լիցքավորվում է ծառայության ակտիվացման համար անհրաժեշտ գումարի չափով, ծառայությունն ավտոմատ կերպով կակտիվանա:
7 օրվա ընթացքում հաշիվը անհրաժեշտ գումարով չլիցքավորելու դեպքում ծառայությունը կապաակտիվանա, եւ այն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է կրկին հավաքել ակտիվացման կոդը: Բաժանորդը ցանկացած ժամանակ կարող է ապաակտիվացնել ծառայությունը, այդ թվում` դիտարկման շրջանի ընթացքում:
Facebook, Odnoklassniki եւ ВКонтакте կայքերից անվճար օգտվելու հնարավորությունը չի ներառում այլ կայքերում եւ ինտերնետ ռեսուրսներում տեղադրված խաղերը, հավելվածները, ձայնային եւ վիդեո բովանդակությունը, որը դիտվում է սոցիալական ցանցերում:
Facebook սոցիալական ցանցում, բացի surfing–ից, կարելի է անվճար օգտվել տվյալ աղբյուրում տեղադրված բովանդակությունից։ Facebook.com կարելի է մուտք գործել նաեւ Messenger եւ Facebook բջջային հավելվածների միջոցով:

16:41 | 22.06.15 | News | 5881
“The audience of 3 major social networks in Armenia exceeds 2.5mln. Facebook, Odnoklassniki and VKontakte social networks have become a full alternative means of communicating with family and friends, if not the main one.
Encouraging progress of up-to-date communication means and making services simpler and more convenient, Beeline launches 2 new package offers. Joining them, our subscribers can just forget limitations on social networks and Beeline mobile network”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“Active 7” service is activated for 7 days and includes free calls inside Beeline network, 300MB internet without speed limits and free access to Facebook, Odnoklassniki and VKontakte social platforms.
Service activation fee is AMD590. To activate the service, you should text *227# command and to deactivate it, text *221# command.
“Active” service is available for 30 days and includes free calls within Beeline mobile network, 1GB internet without speed limits and free access to Facebook, Odnoklassniki and VKontakte social networks.
The service activate fee makes AMD1990. To activate it, you should text*220#, and to deactivate the service, text *221# command.
The dates of the service as well as the internet balance can be checked through *113# command.
After consuming the internet volume in the package, the internet will be charged according to the tariff package of the subscriber.
After the expiration date of the services, the service fee will be charged from the subscriber account in case of the necessary balance.
7-day pending period will be given to the subscriber if the balance is not enough to extend the activation period. If the account is charged within the period, the service is automatically activated.
If the account is not charged within 7 days, the service will be deactivated and you will have to again text the activation code. The subscriber can deactivate the service any time, including the pending period.
The free option of access to Facebook, Odnoklassniki and VKontakte social networks doesn’t include the games and apps in other websites, voice and video content which is watched on social networks.
Besides surfing on Facebook, you can use the content free. Facebook.com can be entered through Messenger and Facebook mobile apps as well.