16:41 | 22.06.15 | Նորություններ | 5908
Beeline-ը հայտարարում է երկու նոր փաթեթների գործարկման մասին բջջային կապի կանխավճարային հաշվարկային համակարգի բաժանորդների համար:
«Ակտիվ» եւ «Ակտիվ 7» նոր ծառայությունները հնարավորություն են տալիս կատարել անսահմանափակ զանգեր Beeline բջջային ցանցի ներսում, օգտվել գերարագ բջջային ինտերնետի փաթեթից եւ անսահմանափակ մուտք գործել դեպի Facebook, Odnoklassniki եւ ВКонтакте սոցիալական ցանցեր:
«Հայաստանում երեք խոշորագույն սոցիալական ցանցերի լսարանը գերազանցում է 2,5 միլիոնը: Facebook, Odnoklassniki եւ ВКонтакте սոցիալական ցանցերը շատերի համար արդեն դարձել են եթե ոչ հիմնական, ապա ընկերների եւ հարազատների հետ կապի լիարժեք այլընտրանքային միջոց: Խրախուսելով հաղորդակցության ժամանակակից միջոցների առաջընթացը եւ ծառայություններն ավելի պարզ ու հարմար դարձնելով` Beeline-ը գործարկում է երկու փաթեթային առաջարկ, որոնց միանալով` մեր բաժանորդները կարող են պարզապես մոռանալ սոցիալական ցանցերում եւ Beeline բջջային ցանցում շփման սահմանափակումների մասին»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Ակտիվ 7» ծառայությունը միանում է 7 օրով, միացման օրը չհաշված, եւ ներառում է անվճար զանգեր Beeline բջջային ցանցի ներսում, 300 ՄԲ ծավալով ինտերնետ առանց արագության սահմանափակման եւ անվճար մուտք դեպի Facebook, Odnoklassniki եւ ВКонтакте սոցիալական ցանցեր։
Ծառայության ակտիվացման արժեքը 590 դրամ է: Ծառայությունն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է հավաքել *227# հրահանգը, իսկ ապաակտիվացնելու համար` *221# հրահանգը:
«Ակտիվ» ծառայությունը միանում է 30 օրով, միացման օրը չհաշված, եւ ներառում է անվճար զանգեր Beeline բջջային ցանցի ներսում, 1 ԳԲ ծավալով ինտերնետ առանց արագության սահմանափակման ինտերնետ եւ անվճար մուտք դեպի Facebook, Odnoklassniki եւ ВКонтакте սոցիալական ցանցեր:
Ծառայության ակտիվացման արժեքը 1990 դրամ է: Ծառայությունն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է հավաքել *220# հրահանգը, իսկ ապաակտիվացնելու համար` *221# հրահանգը:
Ծառայության ժամկետները, ինչպես նաեւ ինտերնետի ծավալի մնացորդը կարելի է ստուգել *113# հրահանգի միջոցով։
Փաթեթում ներառված ինտերնետի ծավալը սպառելուց հետո ինտերնետի տարիֆիկացումը կիրականացվի բաժանորդի սակագային փաթեթին համապատասխան:
Ծառայությունների գործողության ժամկետի ավարտից հետո բաժանորդի հաշվին բավարար գումար լինելու դեպքում դրանք նորից կատկիվացվեն, եւ բաժանորդի հաշվից կգանձվի համապատասխան գումարը:
Ծառայության գործողության ժամկետի ավարտից հետո բաժանորդի հաշվին բավարար գումար չլինելու դեպքում նրան տրամադրվում է 7-օրյա դիտարկման շրջան: Եթե այս ժամանակահատվածում բաժանորդի հաշիվը լիցքավորվում է ծառայության ակտիվացման համար անհրաժեշտ գումարի չափով, ծառայությունն ավտոմատ կերպով կակտիվանա:
7 օրվա ընթացքում հաշիվը անհրաժեշտ գումարով չլիցքավորելու դեպքում ծառայությունը կապաակտիվանա, եւ այն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է կրկին հավաքել ակտիվացման կոդը: Բաժանորդը ցանկացած ժամանակ կարող է ապաակտիվացնել ծառայությունը, այդ թվում` դիտարկման շրջանի ընթացքում:
Facebook, Odnoklassniki եւ ВКонтакте կայքերից անվճար օգտվելու հնարավորությունը չի ներառում այլ կայքերում եւ ինտերնետ ռեսուրսներում տեղադրված խաղերը, հավելվածները, ձայնային եւ վիդեո բովանդակությունը, որը դիտվում է սոցիալական ցանցերում:
Facebook սոցիալական ցանցում, բացի surfing–ից, կարելի է անվճար օգտվել տվյալ աղբյուրում տեղադրված բովանդակությունից։ Facebook.com կարելի է մուտք գործել նաեւ Messenger եւ Facebook բջջային հավելվածների միջոցով:

16:41 | 22.06.15 | Новости | 5625
Beeline объявляет о запуске двух пакетных услуг для абонентов предоплатной системы расчетов мобильной связи.
Новые услуги «Актив» и «Актив 7» позволяют совершать безлимитные звонки внутри мобильной сети Beeline, пользоваться пакетом скоростного мобильного интернета и бесплатным трафиком к социальным сетям Facebook, Odnoklassniki и ВКонтакте.
«Аудитория трех самых популярных социальных сетей в Армении превышает 2,5 миллиона. Facebook, Odnoklassniki и ВКонтакте для многих уже стали если не главным, то полноценным альтернативным каналом связи со своими друзьями и родными. Поощряя прогресс современных каналов коммуникации и делая свои услуги максимально простыми и удобными, Beeline запускает два пакетных предложения, подключив которые, наши клиенты могут просто забыть обо всех ограничениях общения в социальных сетях и в мобильной сети Beeline»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Услуга «Актив 7» подключается на 7 дней, не считая дня подключения, и включает безлимитные звонки внутри мобильной сети Beeline, 300 MB интернета без ограничения скорости и бесплатный трафик к социальным сетям Facebook, Odnoklassniki и ВКонтакте.
Стоимость активации услуги - 590 драмов. Подключить услугу можно с помощью запроса: *227#, а отключить - *221#.
Услуга «Актив» подключается на 30 дней, не считая день подключения, и включает белимитные звонки в мобильной сети Beeline, 1 GB интернета без ограничения скорости и бесплатный трафик к социальным сетям Facebook, Odnoklassniki и ВКонтакте.
Стоимость активации услуги - 1990 драмов. Подключить услугу можно с помощью запроса: *220#, а отключить - *221#.
Срок действия услуги, а также оставшийся объем интернета можно проверить с помощью команды *113#.
После использования включенного в пакет интернета, тарификация интернет трафика будет осуществляться согласно условиям тарифного плана абонента.
После истечения срока действия услуг, при наличии достаточного баланса на счету абонента, они вновь подключаются и со счета списывается соответствующая стоимость.
Если после окончания срока действия услуги, на балансе абонента не будет достаточной суммы, ему предоставляется 7-и дневный наблюдательный период. Если абонент в течение этого времени пополнит баланс на необходимую для активации услуги сумму, то услуга будет автоматически подключена.
Если в течение 7-и дней баланс не будет пополнен на необходимую сумму, то услуга отключится и для ее повторного подключения нужно вновь набрать код активации. Абонент может в любой момент отключить услугу, в том числе, в течение наблюдательного периода.
Отметим, что бесплатный безлимитный доступ к социальным сетям Odnoklassniki и ВКонтакте не включает трафик игр, приложений, аудио и видео, а также контент, просматриваемый в социальных сетях, но размещенный на других сайтах или интернет ресурсах.
В социальной сети Facebook, кроме surfing-а, можно бесплатно пользоваться всем контентом, расположенном на данном ресурсе. На facebook.com можно заходить как с FB-приложения, так и через FB-messenger.