12:13 | 26.06.15 | Նորություններ | exclusive 5421
ggTaxi-ն հայտարարել է $200 հազ. ֆինանսավորում ստանալու մասին, որի մի մասը տրամադրել է «Գրանատուս Վենչուրս» ընկերությունը:
Itel.am-ի հետ զրույցում ggTaxi-ի համահիմնադիր Խաչատուր Գրիգորյանն ասել է, որ համաներդրողն ամերիկահայ ձեռնարկատեր եւ հրեշտակ ներդրող Սուրեն Մարկոսյանն է՝ List.am, Epic!, CrowdStar նախագծերի հիմնադիրը:
ggTaxi-ն հիմնադրվել է 2013թ.: ggTaxi կարելի է պատվիրել մի քանի եղանակով՝ Android եւ IOS համակարգերով աշխատող հավելվածի, կայքի, ինչպես նաեւ հեռախոսային զանգի միջոցով:
«Մենք տեսնում ենք տարածաշրջանում ggTaxi-ի հարթակի ընդլայնման լուրջ հնարավորություններ եւ կաշխատենք թիմի հետ՝ տարածաշրջանի նոր շուկաներում լայնածավալ գործողություններ իրականացնելու նպատակով»,- նշել է «Գրանատուս Վենչուրս» ընկերության համահիմնադիր եւ կառավարող գործընկեր Մանուկ Հերգնյանը:

12:13 | 26.06.15 | News | exclusive 5388
ggTaxi announced it has received USD 200 thousand funding a part of which was allocated by Granatus Ventures.
ggTaxi Co-Founder Khachatur Girgoryan told Itel.am that American entrepreneur and angel investor Suren Markosyan, the founder of List.am, Epic! and CrowdStar projects, is the co-investor.
ggTaxi was founded in 2013. ggTaxi can be ordered via an Android and iOS-based app, the website or through a call.
“We see possibilities for the expansion of ggTaxi platform in the region and will cooperate with the team to implement large-scale actions in new markets in the region,” said Granatus Ventures Co-Founder and Managing Partner Manuk Hergnyan.