18:02 | 02.07.15 | Նորություններ | 4747
Այս օրերին Երեւանում եւ մարզերում անցկացվում է «Ֆրեսկո» արդի արվեստի եւ հոգեւոր ֆիլմերի միջազգային փառատոնը, որի գլխավոր գործընկերը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն է:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում նշել են, որ «Ֆրեսկո»-ն մասնակիցներին կինոփառատոնի անցկացման ոչ ֆորմալ մոտեցում է առաջարկում փառատոնի բոլոր փուլերում:
«Շուրջօրյա բացօթյա ցուցադրություններն ու «առանց տոմսի» կինոդիտումները դարձել են հայաստանցիների առօրյայի անբաժան մասը: Սովորական աթոռներին փոխարինել են հատուկ պարկեր, իսկ փառատոնի տեղացի եւ օտարերկրյա պաշտոնական հյուրերը փառատոնի «անհաս հերոսներ» լինելու փոխարեն հանդիսատեսի հետ են, ժամանակավորապես դառնալով նրանց` կինոաշխարհի ճանաչման ուղեկից-ընկերը»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Փառատոնի շրջանակում երեւանյան կենտրոնի փոխարեն ցուցադրություններն անց են կացվում քաղաքի հանրաշատ վայրերում (այգիներ, եկեղեցիների բակեր):
Փառատոնն առանձնակի նշանակություն է տալիս նաեւ սոցիալական հատուկ խմբերի ու հատկապես սահմանափակ կարողություն ունեցող անձանց հետ աշխատանքին:

18:02 | 02.07.15 | Новости | 4746
В столице и областях Армении проходит международный фестиваль современного искусства и духовных фильмов Fresco, главным партнером которого является ВиваСелл-МТС.
В ВиваСелл-МТС отметили, что Fresco на всех этапах предлагает всем участникам неформальный подход к фестивалю.
«Круглосуточные выставки на открытом воздухе и кинопросмотры без билетов стали неотъемлемой частью жизни армян. На замену обычным стульям пришли специальные мешки, а местные и иностранные официальные гости мероприятия ведут себя не как «недоступные герои фестиваля», а проводят время со зрителями, направляют их на пути изучения мира кино», - говорится в сообщении ВиваСелл-МТС.
В рамках фестиваля показы проходят не в центре Еревана, а в различных многолюдных местах, таких как парки и церковные дворы.
Фестиваль уделяет отдельное внимание особым социальным группам, и в частности, людям с ограниченными возможностями.