Synergy Հայաստանի վերահսկման եւ գնահատման գծով տնօրեն Դավիթ Քոչարովը
«Վերադարձ Հայաստան» (Repat Armenia) հիմնադրամը հուլիսի 6-ին այցելություն էր կազմակերպել էր Synergy International Systems ամերիկյան ընկերության հայաստանյան մասնաճյուղ:
Ներկաները հնարավորություն են ունեցել ծանոթանալու Synergy-ի գործունեությանը, ինչպես նաեւ ընկերությունում առկա կարիերայի հնարավորություններին: Synergy-ի աշխատակիցները պատասխանել են ներկաների հարցերին:
«Վերադարձ Հայաստան»-ի գործադիր տնօրեն Վարդան Մարաշլյանը Itel.am-ի հետ զրույցում ասել է, որ յուրաքանչյուր ամիս կազմակերպում են Meet & Greet կոչվող իրադարձությունը, որի շրջանակում հայրենադարձներին, պոտենցիալ հայրենադարձներին, ինչպես նաեւ տեղացի պրոֆեսիոնալներին միմյանց հանդիպելու եւ փորձի փոխանակման հնարավորություն է ընձեռնվում:
«Վերջերս սկսել ենք ավելի շատ հանդիպումներ կազմակերպել այն ընկերությունների գրասենյակներում, որոնք կարող են պոտենցիալ գործատուներ դառնալ մեր հայրենադարձների համար: Synergy Հայաստանում կայացած հանդիպմանը մասնակցել են հայեր Ռուսաստանից, Ղազախստանից, Ուկրաինայից, ԱՄՆ-ից, Սիրիայից, Լիբանանից եւ Արաբական Միացյալ էմիրություններից»,- նշել է Վարդան Մարաշլյանը:
«Սա լավ հնարավորություն է՝ հանդիպելու Հայաստանից մեր պրոֆեսիոնալ գործընկերների հետ եւ քննարկելու Հայաստանում հետագա աշխատանքային/բիզնես հնարավորությունները: Synergy-ն, լինելով միջազգային բիզնես, խրախուսում է փորձի փոխանակումը, որը կարող է ծառայել մասնագետների՝ Հայաստան հայրենադարձմանը»,- Itel.am-ին ասել է Synergy Հայաստանի վերահսկման եւ գնահատման գծով տնօրեն Դավիթ Քոչարովը:
Ավելի քան 55 երկրներում ծրագրային լուծումներ առաջարկող Synergy International Systems ամերիկյան ընկերության հայաստանյան մասնաճյուղը գործում է 1999-ից:
Ընկերությունում ներկայում աշխատում է շուրջ 150 մասնագետ` համակարգչային ծրագրավորման, համակարգերի վերլուծության եւ ինտեգրման, ցանցային կառավարման, որակի երաշխավորման եւ գործարար վերլուծության ոլորտներում:

11:36 | 09.07.15 | News | exclusive 7551
On July 6, Repat Armenia Foundation organized a visit to the Synergy Armenia, the Armenian branch of Synergy International Systems U.S. Company.
Those present had the chance to get acquainted with the activities of Synergy as well as to learn about job opportunities the company offers. Synergy employees answered their questions.
Executive Director of Repat Armenia Vardan Marashlian told Itel.am that every month they hold the “Meet & Greet” event, which grants repats, potential repats and local professionals an opportunity to meet and exchange practice.
“We are recently holding more meetings with the companies that can become potential employers for our repats. Armenians from Russia, Kazakhstan, Ukraine, U.S., Syria, Lebanon and United Arab Emirates attended the meeting at Synergy Armenia,” noted Vardan Marashlian.
“This is a good chance to meet our professional partners in Armenia to discuss further job/business opportunities. Being an international business, Synergy encourages practice exchange, which can provide for the repatriation of specialists to Armenia,” Director of Monitoring and Evaluation Department at Synergy Armenia David Kocharov told Itel.am.
The Armenian branch of Synergy International Systems U.S. Software Company, which has offices in over 55 countries, was opened in 1999.
Today the company has 150 employees specialized in computer programming, system analysis and integration, network management, quality and business analysis.