17:09 | 09.07.15 | Նորություններ | 5382
Orange-ի ներկայացուցիչները Տավուշի մարզում են, որտեղ տեղի է ունեցել Հայկական ակնաբուժության նախագծի (ՀԱՆ) ակնային տարածաշրջանային կենտրոնի բացումը:
Օրանժ Արմենիան կենտրոնին տրամադրել է տեղական եւ միջազգային տեսակապ ապահովող տեխնիկական լուծում, որը հնարավորություն է տալիս կենտրոնում իրականացվող վիրահատություններն անցկացնել ՀՀ եւ միջազգային փորձառու մասնագետների վերահսկողությամբ՝ Իջեւանի կենտրոնից իրական ժամանակում տեսակապ հաստատելով Երեւանի հետ։
«Նորարարությունը մշտապես կարեւոր տեղ է զբաղեցրել մեր ռազմավարությունում: Շուկա մուտք գործելու պահից Orange-ը առավելագույն ջանքերն է գործադրել ՀՀ տարբեր ոլորտներում, այդ թվում՝ առողջապահության, եւ կրթության, ժամանակակից տեխնոլոգիաներ ու նորարարական լուծումներ ներդնելու ուղղությամբ: Այսօր ուրախ ենք մեր գործընկերների հետ միասին մասնակցել ՀԱՆ-ի` երկար սպասված ակնային տարածաշրջանային կենտրոնի բացմանը, եւ հպարտ ենք տեղական ու միջազգային որակյալ կապ ապահովող մեր նորարար տեխնիկական լուծման շնորհիվ նպաստել այս տարածաշրջանում որակյալ ակնաբուժական ծառայությունները բնակչությանն ավելի հասանելի դարձնելու կարեւոր գործին»,- ասել է Օրանժ Արմենիայի  գործադիր խորհրդի անդամ Արսեն Հովհաննիսյանը:
Orange Հիմնադրամը ՀԱՆ-ի հետ համագործակցում է 2011-ից: Այս ընթացքում «Լույս հայի աչքերին» նախագծի շրջանակում հայկական մարզերում որակյալ անվճար ծառայություններից օգտվել է ավելի քան 68 հազ. բնակիչ, իսկ Աչքի շարժական հիվանդանոցում իրականացվել է շուրջ 6000 վիրահատություն եւ լազերային բուժում:

17:09 | 09.07.15 | Новости | 5386
Представители Orange посетили Тавушский марз, где состоялось открытие офтальмологического центра Армянского офтальмологического проекта (АОП).
Orange Armenia предоставил центру инновационную технику, позволяющую устанавливать местную и международную видеосвязь. Таким образом, в иджеванском центре можно будет проводить операции под наблюдением опытных армянских и зарубежных специалистов, устанавливая видеосвязь в режиме реального времени.
«Инновации всегда занимали важное место в нашей стратегии. С момента выхода на рынок Армении Orange прикладывал максимум усилий для внедрения новейших технологий в разные сферы, в том числе в области здравоохранения и образования. Сегодня мы рады вместе с нашими партнерами участвовать в открытии долгожданного регионального офтальмологического центра АОП, и мы горды внести вклад в повышение доступности качественных офтальмологических услуг для населения с помощью новейших технологий, обеспечивающих высококлассную локальную и международную связь», - сказал член исполнительного совета Orange Armenia Арсен Ованнисян.
Фонд Orange сотрудничает с АОП с 2011 года. В этот период в рамках проекта «Свет армянским глазам» в марзах Армении бесплатную качественную медицинскую помощь получили более 68 тыс. человек, в мобильной глазной клинике было проведено 6000 операций и лазерных процедур.