17:42 | 15.07.15 | Նորություններ | 5779
Beeline-ը եւ Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԻՏՁՄ) պարգեւատրել են ԴիջիՔամփ ամառային տեխնոլոգիական ճամբարի հաղթողներին։
Հուլիսի 6-ից-16-ը Դիլիջանի «Լեռնային Հայաստան» առողջարանում անցկացված ճամբարին մասնակցել է ՀՀ մարզերից եւ Երեւանից շուրջ 50 երիտասարդ:
Ճամբարի հաղթող է ճանաչվել LinguaCode նախագիծը, իսկ խրախուսական մրցանակների են արժանացել G-Pulse, Tech Bag, Dimord եւ ԱՐՏԱ նախագծերը:
«Շնորհավորում եմ հաղթողներին եւ շնորհակալություն հայտնում տեխնոլոգիական ճամբարի երիտասարդներին ակտիվ մասնակցության համար։ Հայ երիտասարդները, իրոք, տաղանդավոր են եւ այսօր մենք տեսնում ենք դրա վառ օրինակը. նրանք փորձում են իրենց սեփական ջանքերով եւ աշխատանքով կերտել իրենց ապագայի կանաչ ճանապարհը, առավել քան համոզված եմ, որ նրանցից շատերը դառնալու են հաջող ձեռնարկատերեր եւ իրենց լուման են ներդնելու երկրի տնտեսության զարգացման գործընթացում։ Beeline-ն իր հերթին մշտապես կաջակցի տաղանդավոր երիտասարդներին՝ ընձեռելով հնարավորություն հասնել ավելիին, նվաճել նորանոր բարձունքներ եւ կօգնի նրանց կյանքը դարձնել էլ ավելի լավը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

17:42 | 15.07.15 | News | 5815
Around 50 young people from Armenian regions and Yerevan took part in the camp held at “Mountainous Armenia” Sanatorium, Dilijan, from July 6 to 16.
LinguaCode project was named winner. Pulse, Tech Bag, Dimord and ARTA projects received prizes of encouragement.
“I would like to congratulate the winners and express gratitude to the participants of the technology camp for their active involvement. Armenian youth is indeed very talented and we have the vivid example of it today – they are trying to carve out the green path of their future through their efforts and work. I am more than convinced that their majority will become successful entrepreneurs and will have their input in the economic development of their country. In his turn, Beeline will always support talented young people granting them a chance to reach more and conquer new heights helping change their lives for the better,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.