17:42 | 15.07.15 | Նորություններ | 5779
Beeline-ը եւ Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունը (ԻՏՁՄ) պարգեւատրել են ԴիջիՔամփ ամառային տեխնոլոգիական ճամբարի հաղթողներին։
Հուլիսի 6-ից-16-ը Դիլիջանի «Լեռնային Հայաստան» առողջարանում անցկացված ճամբարին մասնակցել է ՀՀ մարզերից եւ Երեւանից շուրջ 50 երիտասարդ:
Ճամբարի հաղթող է ճանաչվել LinguaCode նախագիծը, իսկ խրախուսական մրցանակների են արժանացել G-Pulse, Tech Bag, Dimord եւ ԱՐՏԱ նախագծերը:
«Շնորհավորում եմ հաղթողներին եւ շնորհակալություն հայտնում տեխնոլոգիական ճամբարի երիտասարդներին ակտիվ մասնակցության համար։ Հայ երիտասարդները, իրոք, տաղանդավոր են եւ այսօր մենք տեսնում ենք դրա վառ օրինակը. նրանք փորձում են իրենց սեփական ջանքերով եւ աշխատանքով կերտել իրենց ապագայի կանաչ ճանապարհը, առավել քան համոզված եմ, որ նրանցից շատերը դառնալու են հաջող ձեռնարկատերեր եւ իրենց լուման են ներդնելու երկրի տնտեսության զարգացման գործընթացում։ Beeline-ն իր հերթին մշտապես կաջակցի տաղանդավոր երիտասարդներին՝ ընձեռելով հնարավորություն հասնել ավելիին, նվաճել նորանոր բարձունքներ եւ կօգնի նրանց կյանքը դարձնել էլ ավելի լավը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

17:42 | 15.07.15 | Новости | 5767
Beeline и Ассоциация предприятий информационных технологий (АПИТ) наградили победителей летнего технологического лагеря DigiCamp.
В лагере, проходившем 6-15 июля в пансионате «Горная Армения» в Дилижане, участвовали около 50 молодых людей из Еревана  и областей страны.
Победителем лагеря признан проект LinguaCode, а поощрительные призы получили проекты G-Pulse, Tech Bag, Dimord и АРТА.
«Я поздравляю всех победителей и выражаю благодарность участникам летнего лагеря за активное участие. Армянская молодежь талантлива, и сегодня мы видим яркий пример этого. Они пытаются собственными усилиями и работой проложить себе путь в будущее. Более того, я уверен, что многие из них станут успешными бизнесменами и внесут свою лепту в экономическое развитие страны. Beeline со своей стороны всегда будет поддерживать талантливую молодежь, предоставляя им возможность добиться большего, завоевать новые вершины, будет помогать сделать их жизнь лучше», - сказал гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.