17:39 | 24.07.15 | Նորություններ | 2866
Ավարտվել է Ռոստելեկոմի «Նոր հնարավորություններ ուսանողների համար» նախագիծը, որին մասնակցել է 10 բուհերի 25 ուսանող։
Ռոստելեկոմում նշել են, որ ուսանողները, անկախ մասնագիտությունից, հնարավորություն էին ստացել մասնակցելու մեկ ամիս տեւողությամբ ինտերակտիվ ուսուցմանը անմիջապես ընկերության աշխատակիցների մասնակցությամբ։
Գործնական սեմինարների միջոցով ուսանողները ծանոթացել են ընկերության ստորաբաժանումների գործունեությանն ու նրբություններին, հնարավորություն են ստացել անցնելու ինտերակտիվ ուսուցում շուրջ 10 թեմաներով:
Հուլիսի 21-ին ամփոփվել են արդյունքներն ու մրցութային փուլում հաղթող ճանաչված մասնակցին առաջարկվել է եռամսյա վարձատրվող ուսուցում անցնել Ռոստելեկոմի՝ իր իսկ նախընտրած բաժնում, իսկ ուսուցման ընթացքում դրական արդյունքներ արձանագրելու դեպքում համալրել ընկերության անձնակազմի շարքերը: Բոլոր մասնակից ուսանողներին հայաստանյան Ռոստելեկոմի գլխավոր տնօրենը հավաստագրեր է շնորհել։

17:39 | 24.07.15 | Новости | 2841
Завершена программа Ростелекома «Новые возможности для студентов», в которой приняли участие 25 студентов из 10 вузов.
В компании Ростелеком отметили, что студенты, независимо от профессии, получили возможность принять участие в месячном интерактивном обучении непосредственно с участием сотрудников компании.
На практических семинарах студенты ознакомились с деятельностью и нюансами подразделений компании, получили возможность интерактивного обучения на 10 тем.
21 июля были подведены итоги и победителю было предложено трехмесячное платное обучение в выбранном им разделе компании Ростелеком, а если в ходе обучения у него будут положительные результаты, он сможет вступить в ряды сотрудников компании. Всем студентам гендиректор Ростелекома в Армении вручил сертификаты.