11:05 | 10.08.15 | Նորություններ | 5102
Կոտայքի մարզում գտնվող ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի բաժանորդները այսուհետ 911 եւ 112 հեռախոսահամարներին զանգահարելիս կմիանան ՀՀ տարածքային կառավարման եւ արտակարգ իրավիճակների ճգնաժամային կառավարման մարզային կենտրոններին:
Նախկինում 911 հեռախոսահամարով մարզերի բնակիչները միանում էին Երեւանում գործող Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնին, որտեղից արտակարգ իրավիճակի կամ պատահարի մասին տեղեկությունն փոխանցվում էր համապատասխան մարզային կենտրոն:
Ավելի վաղ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ճգնաժամային կառավարման մարզային կենտրոններին ուղիղ միանալու հնարավորություն էր ընձեռել Վայոց Ձորի, Արագածոտնի, Լոռու, Արարատի, Շիրակի, Գեղարքունիքի, Սյունիքի, Տավուշի եւ Արմավիրի մարզերի իր բաժանորդներին:

11:05 | 10.08.15 | Новости | 5031
Отныне абоненты ВиваСелл-МТС в Котайкском марзе при совершении звонков на номера 911 и  112 будут подключаться к региональным центрам кризисного управления Министерства территориального управления и по чрезвычайным ситуациям.
Ранее жители регионов, набирая номер 911, попадали в Национальный центр кризисного управления в Ереване, откуда сообщение о чрезвычайной ситуации или  происшествии передавалось в соответствующий региональный центр.
Ранее ВиваСелл-МТС предоставил возможность звонить напрямую в региональные центры жителям марзов Вайоц Дзор, Арагацотн, Лори, Арарат, Ширак, Гегаркуник, Сюник, Тавуш и Армавир.