12:03 | 28.08.15 | Նորություններ | 5733
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ՀՀ Կենտրոնական բանկի՝ Դիլիջանում գտնվող հյուրատանը սկսել է մատակարարել լայնաշերտ ինտերնետի, IP հեռախոսակապի եւ IP հեռուստատեսության ծառայություններ:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում նշել են, որ այդ ծառայությունների շնորհիվ այցելուները կարող են օգտվել «օպտիկամանրաթելային ապահով եւ հուսալի ուղիներով մատուցվող IP-ի հիման վրա գործող ծառայությունների փաթեթից»:
«Նոր սերնդի IP հաղորդակցության ծառայությունների մատուցումը Հայաստանի հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատորի երկարաժամկետ բիզնես ռազմավարության մաս է կազմում՝ միտված շուկայի դիվերսիֆիկացմանը:  Այս լուծումն իր հերթին պայմանավորված է տեղեկատվական մեկ ընդհանուր միջավայրում ստացիոնար ու շարժական սարքերը, ինչպես նաեւ հեռուստատեսությունը կոնվերգենտ լուծումների միջոցով միավորելու աճող միտումներով»,- ասված է հաղորդագրությունում:

12:03 | 28.08.15 | Новости | 5774
ВиваСелл-МТС начал обеспечивать широкополосным интернет-подключением, IP телефонией и телевидением гостиницу Центрального банка Армении в Дилижане.
В ВиваСелл-МТС отметили, что благодаря этим услугам посетители могут пользоваться «пакетом IP-услуг, предоставляемых на основе надежных оптоволоконных путей».
«Предоставление IP-коммуникационных услуг нового поколения является частью бизнес-стратегии ведущего телекоммуникационного оператора Армении, направленной на диверсификацию рынка. Подобное решение также обусловлено тенденцией к объединению стационарных и мобильных устройств, а также телевидения в одну информационную среду посредством конвергентных решений»,- говорится в сообщении.