17:41 | 10.09.15 | Նորություններ | 6397
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տեխնիկական վարչության աշխատակիցների անձնական ներդրման շնորհիվ Արագածոտնի մարզի Ավան համայնքի միջնակարգ դպրոցում ստեղծվել է համակարգչային սենյակ:
«Յուրաքանչյուր կազմակերպություն ինքն է ընտրում այն արժեհամակարգն ու սկզբունքները, որոնցով կարեւոր է համարում առաջնորդվել: Կան աշխատանքային ընդհանուր նորմեր, որոնց հետեւելը գրված ու չգրված պարտավորություն է. կարգապահությունը, նվիրումը, հոգատարությունը, հարգանքը եւ այլն: Օրինակելի աշխատակիցը, այսպես, թե այնպես՝ առաջնորդվում է այդ տրամաբանությամբ, եւ դա հաճելի է: Ամենամեծ հաղթանակն այն է, երբ ընդօրինակվում է պատասխանատու մոտեցումը, որտեղ չկա պարտադրանք: Հպարտ եմ, որ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի որդեգրած արժեհամակարգը կենսակերպ է դարձել ընտանիքի անդամների համար: Կամավորության սկզբունքով իրականացվող այսօրինակ ծրագրերը չափազանց կարեւոր են: Դրանք նաեւ անտարբերությունը մերժող ուղերձ են»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Աղբյուր Սերոբի» անվան միջնակարգ դպրոցի տնօրեն Հովսեփ Դավթյանն ասել է, որ մեկ համակարգչի մոտ 3 աշակերտ համամասնության փոխարեն՝ կսկսի գործել դրանցից օգտվելու նոր սկզբունքը: Նրա խոսքով՝ 10 համակարգչով համալրված դասասենյակն առավել արդյունավետ կդարձնի ուումնական գործընթացը:

17:41 | 10.09.15 | Новости | 6057
В средней школе общины Аван Арагацотнскго марза на личные средства сотрудников технического управления ВиваСелл-МТС создан компьютерный класс.
«Каждая организация сама выбирает систему ценностей и принципы, которыми хочет руководствоваться. Существуют общие рабочие нормы, следовать которым обязательно согласно писаным и неписаным законам: дисциплина, преданность, забота, уважение и т. д. образцовый сотрудник, так или иначе, руководствуется этой логикой. И это приятно. Самая большая победа – когда люди начинают следовать ответственному поведению без принуждения. Я горд, что система ценностей, принятая в ВиваСелл-МТС, стала образом жизни для членов нашей семьи. Подобные программы, проводимые на добровольной основе, очень важны. Это также послание, отрицающее безразличие», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
Директор средней школы «Ахпюр Сероп» Овсеп Давтян сказал, что на смену порядку, по которому одним компьютером пользовались трое учеников, начнет действовать новый порядок. По его словам, класс, оснащенный 10 компьютерами, сделает учебный процесс более эффективным.