15:10 | 16.09.15 | Նորություններ | 4681
Beeline-ի եւ Մոսկվայի Փարաջանովի անվան գեղարվեստական թատրոնի համագործակցության շրջանակում կցուցադրվի «Արմենիադա» բեմադրությունը` նվիրված Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին:
«Beeline-ը շարունակում է աջակցել Հայոց ցեղասպանության հարյուրամյա տարելիցին նվիրված միջոցառումներին: Մենք հատկապես կարեւորում ենք այնպիսի մշակութային միջոցառումների անցկացումը, որոնք հաջողություն ունեն թե´ Հայաստանում, եւ թե´ այլ երկրներում, քանի որ մշակույթն այն հզոր գործիքն է, որի միջոցով պատմական իրադարձությունները հնարավոր է առավելագույնս հասանելի ձեւով ներկայացնել լայն հանրությանը: Վստահ եմ, որ նման մշակութային միջոցառումները նպաստում են Հայոց ցեղասպանության վերաբերյալ իրազեկման մակարդակի բարձրացմանը ողջ աշխարհում»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Արմենիադա» բեմադրության ցուցադրությանն աջակցում են նաեւ Հայաստանում ՌԴ դեսպանատունը, ՀՀ մշակույթի եւ սփյուռքի նախարարությունները։
Բեմադրության ցուցադրությունը տեղի կունենա սեպտեմբերի 22-ին՝ ժամը 19:00-ին, Կ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնում:

15:10 | 16.09.15 | News | 4698
As part of Beeline and Moscow Parajanov Theater cooperation, Armeniada performance dedicated to the Armenian Genocide Centennial will be staged.
“Beeline continues supporting the events dedicated to the Armenian Genocide Centennial. We pay special attention to the cultural events which are successful not only Armenia but other countries as well as their the powerful cultural tool which will present the historical events to the broader public in an accessibly way. I’m sure such events contribute to raising public awareness about the Armenian Genocide across the globe”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
Armeniada performance is sponsored by Russian Embassy in Armenia, Ministries of Diaspora and Culture of Armenia.