10:06 | 23.09.15 | Նորություններ | 5616
Beeline-ի եւ Մոսկվայի Փարաջանովի անվան գեղարվեստական թատրոնի համագործակցության շրջանակում Կ. Ստանիսլավսկու անվան ռուսական դրամատիկական թատրոնում ցուցադրվել է «Արմենիադա» բեմադրությունը` նվիրված Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին:
«Նախեւառաջ ցանկանում եմ շնորհավորել եւ շնորհակալություն հայտնել Մոսկվայի Փարաջանովի անվան գեղարվեստական թատրոնի ողջ անձնակազմին` այս հիանալի բեմադրության համար: Ուրախ ենք, որ Beeline-ի աջակցությամբ հայ հանդիսատեսը նույնպես հնարավորություն ունեցավ դիտելու այն: Վստահ եմ` «Արմենիադա» բեմադրությունը հաջողություն կունենա տարբեր համաշխարհային բեմերում` աշխարհի տարբեր անկյուններում ներկայացնելով հայոց պատմության կարեւորագույն էջերը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Արմենիադա» բեմադրության ցուցադրությանն աջակցել են նաեւ Հայաստանում Ռուսաստանի Դաշնության դեսպանատունը, ՀՀ մշակույթի եւ ՀՀ սփյուռքի նախարարությունները։

10:06 | 23.09.15 | News | 5588
As part of Beeline and Moscow Parajanov Theater cooperation, Armeniada performance dedicated to the Armenian Genocide Centennial was staged at the K. Stanislavski Russian Dramatic Theater in Yerevan.
“First of all, I’d like to congratulate and thank the whole staff of Moscow Parajanov Theater for this wonderful performance. I’m happy that Beeline’s support enabled Armenian people to see it. I am sure Armeniada will be a success on the world stages presenting the most important pages of the Armenian history in various corners of the world”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
Russian Embassy in Armenia, Armenian Ministry of Culture and Ministry of Diaspora also supported staging of Armeniada performance.