17:31 | 29.09.15 | Նորություններ | 7159
Beeline-ը շարունակում է մասնակիցների գրանցումը «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խմբի կողմից Make your Mark գլոբալ ռազմավարության շրջանակում անցկացվող Eurasia Mobile Challenge միջազգային մրցույթի հայաստանյան փուլի համար։
Beeline-ում նշել են, որ Հայաստանից ծրագրին մասնակցողները պետք է ստեղծեն նորարարական հավելված կամ համակարգ բջջային տեխնոլոգիաների ոլորտում, որը հնարավորություն կտա հաղթահարել որեւէ խնդիր, որի հետ հաճախ են բախվում օգտատերերն իրենց երկրում։
1-ին, 2-րդ եւ 3-րդ տեղ զբաղեցրած մասնակիցները կստանան դրամական պարգեւներ (համապատասխանաբար 20 000, 15 000 եւ 10 000 ԱՄՆ դոլար), սարքավորումներ եւ լիարժեք վճարվող ուղեգիր` մասնակցելու Global Mobile Challenge մրցույթին, որը տեղի կունենա Բարսելոնում` Բջջային կապի համաշխարհային կոնգրեսի շրջանակում, 2016թ. փետրվարի 22-26-ը:
«Մշտապես հետեւելով ժամանակակից տեխնոլոգիաների զարգացման միտումներին` Beeline-ն աշխատում է առավելագույնս օգտագործել թվային տեխնոլոգիաների ընձեռած հնարավորությունները` ծառայությունները կատարելագործելու նպատակով: «Eurasia Mobile Challenge» մրցույթի շնորհիվ մենք այս գործընթացում կներգրավենք նաեւ տաղանդավոր երիտասարդների ողջ Հայաստանից, ովքեր բացառիկ հնարավորություն կունենան սեփական նորարարական գաղափարները ներկայացնելու միջազգային հարթակում եւ կյանքի կոչելու դրանք: Վստահ եմ, որ մրցույթի շրջանակում հայ երիտասարդները կներկայացնեն հետաքրքիր եւ հեռանկարային գաղափարներ, որոնք  մրցունակ կլինեն գլոբալ շուկայում եւ կդառնան նոր խոսք բջջային տեխնոլոգիաների ոլորտում»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Eurasia Mobile Challenge» մրցույթի հայաստանյան գործընկերներն են Մայքրոսոֆթ նորարարական կենտրոնը, «Ձեռնարկությունների Ինկուբատոր» հիմնադրամը, Կենտրոնական Ասիայի Մոբայլ լուծումների տարածաշրջանային լաբորատորիայի ծրագիրը (mLab ECA) եւ HIVE-ը:

Beeline continues registration of participants for the Armenian round of Eurasia Mobile Challenge international contest held within VimpelCom’s Made Your Mark global strategy.
Beeline has noted that the Armenian participants should create an innovative app or a mobile system which will allow handling a problem which users face in their country.
The holders of the first, second and third prizes will get respectively USD20 000, 15 000 and 10 000, equipment and fully paid trip to take part in Global Mobile Challenge contest in Barcelona within Mobile World Congress on February 22-26, 2016.
“Always keeping up with the technology trends, Beeline strives to best use the opportunities of digital technologies in order to improve the services. Eurasia Mobile Challenge contest will allow us engage talented young people from across Armenia who will have an exclusive chance to present their innovative ideas on the international arena and put them into practice. I am sure that within the contest, Armenian young people will come up with interesting and promising ideas which will be competitive on the global market and be novel in the mobile technology field”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
In Armenia, Eurasia Mobile Challenge partners are Microsoft Innovation Center, Enterprise Incubator Foundation, mLab ECA and HIVE.