15:09 | 08.10.15 | Նորություններ | 4787
Beeline-ը՝ Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության (ՀԳՀՄ) հետ համատեղ, հայտարարում է «ՀՀ աշխատաշուկայում երիտասարդների մրցունակության բարձրացում» խորագրով ծրագրի մեկնարկի մասին:
Ծրագիրն իրականացնում է Beeline-ի Make your mark գլոբալ ռազմավարության շրջանակում։
Ծրագրի նպատակն է երիտասարդների շրջանում խթանել բիզնես պլան կազմելու եւ կարիերան պլանավորելու, սեփական բիզնեսը հիմնելու եւ վարելու գործընթացը, բարձրացնել մրցունակությունն աշխատաշուկայում, ինչպես նաեւ նպաստել աշխատանքային միգրացիայի կանխարգելմանը եւ զբաղվածության խթանմանը։
Ծրագիրը բաղկացած է 3 փուլից:
«Մենք կարեւորում ենք Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության հետ հաջող համագործակցությունը եւ հավատացած ենք, որ այս ծրագիրը նույնպես կօգնի երիտասարդներին փոխել իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը: Համոզված եմ, որ մեր ծրագիրը հնարավորություն կընձեռի Հայաստանի ողջ տարածքում նպատակասլաց երիտասարդներին ձեռք բերել այնպիսի գիտելիքներ եւ հմտություններ, որոնք, անշուշտ, օգտակար կլինեն իրենց կարիերայի պլանավորման, ինչպես նաեւ բիզնեսի վարման եւ զարգացման գործընթացում»,- ասել է Հայաստանում Beeline–ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Ծրագրի առաջին փուլի ընթացքում բոլոր մասնակիցներն լրացնում են հարցաշարեր, որոնք նպատակ ունեն բացահայտել երիտասարդների շրջանում առկա հետաքրքրություն ձեռներեցության հանդեպ: Մասնագիտացված հանձնաժողովը կքննի հարցաշարերը եւ մրցակցության արդյունքում կընտրվեն լավագույն առաջարկները:
«Կարիերայի պլանավորման ճանապարհին» թրեյնինգ-դասընթացին կարող են մասնակցել երիտասարդներ նաեւ ՀՀ մարզերից:

15:09 | 08.10.15 | News | 4842
Jointly with the Republican Union of Employers of Armenia (RUEA), Beeline announces the start of “Enhancement of Youth Competitiveness on the Armenian Labor Market” program.
The program makes part of Beeline’s “Make Your Mark” global strategy.
The program is aimed at boosting young people’s skills in business and career planning, setting up and running business, enhancing the competitiveness on the labor market, and contributing to prevention of migration and stimulation of employment.
The program will be implemented in 3 phases.
“We highlight the importance of cooperation with RUEA and we’re sure that the program will also help young people change their lives for the better. I believe our project will allow goal-oriented young people across Armenia to acquire knowledge and skills which of course will be useful for them while planning their career, running and developing their business”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
In the first phase, all the participants will fill out the questionnaires to reveal their interest in entrepreneurship. The specialized committee will examine them and the best offers will be selected as a result of the competition.
Young people from Armenian marzes are also eligible to take part in “On the Path of Career Planning” training course.