14:10 | 13.10.15 | Նորություններ | 4935
Beeline-ը եւ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը (ԳԱԿ) շարունակում են համագործակցությունը 2015թ. ԳԱԿ-ի կողմից կազմակերպվող կրթական ծրագրերի շուրջ։
Beeline-ի աջակցությամբ ԳԱԿ-ի նորաբաց Ինտերակտիվ ուսումնական կենտրոնը համալրվել է ժամանակակից թվային տեխնոլոգիաներով, ինչը հնարավորություն կտա այցելուների համար հասանելի դարձնել աշխարհի խոշոր թանգարանների եւ այլ արվեստի կենտրոնների թվայնացված հավաքածուների եւ տվյալների բազաների առցանց շտեմարանները։
«Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնի հետ համատեղ նոր ծրագրերը, ինչպես նաեւ  Ինտերակտիվ ուսումնական կենտրոնի ընձեռած լայն հնարավորությունները կօգնեն երեխաներին ու նրանց ծնողներին հաղորդակցվել արվեստի պատմությանը, թվային տեխնոլոգիաների օգնությամբ  հարստացնել իրենց առցանց գիտելիքները: Ուրախ ենք, որ կենտրոնի հետ Beeline-ի համագործակցությունը թեւակոխում է նոր փուլ` դարձնելով մարդկանց կյանքն ավելի լավը, խթանելով երեխաների ու պատանիների էսթետիկ դաստիարակությանը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։

14:10 | 13.10.15 | Новости | 4958
Beeline и Центр искусств Гафесчян продолжают сотрудничество вокруг образовательных программ Центра на 2015 год.
При поддержке Beeline новый Центр интерактивного обучения оснащен современной цифровой техникой, что позволит посетителям получить доступ к оцифрованным коллекциям и онлайн каталогам крупнейших музеев мира и других центров искусств.
«Новые программы, реализуемые вместе с Центром искусств Гафесчян, а также широкие возможности, предоставляемые Интерактивным учебным центром, помогут детям и их родителям знакомиться с историей искусств и обогащать свои онлайн знания при помощи цифровых технологий. Мы рады, что сотрудничество Beeline с Центром переходит на новый уровень, делая жизнь людей лучше, стимулируя эстетическое воспитание детей и подростков», - сказал гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.