14:32 | 16.10.15 | Նորություններ | 5401
ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարությունը՝ սկսած 2011-ից, ամեն տարի հոկտեմբերի 3-րդ  կիրակի օրը նշում է Գյուղատնտեսության աշխատողի օրը, որի շրջանակում Երեւանում կազմակերպում է «Հայագրոֆորում» համաժողովը եւ «ԱրմՊրոդԷքսպո» ագրոպարենային եւ գյուղատնտեսական արտադրանքի ցուցահանդեսը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը «Հայագրոֆորումի» գլխավոր գործընկերն է:
«Երկիրը կերակրողը գյուղացին է: Նա, սակայն, անզոր է լուծելու իր առջեւ ծառացած խնդիրները, որոնք թույլ չեն տալիս հասնել ակնկալվող արդյունքին: Հողագործը պետք է զգա մեր աջակցությունը: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն այս ոլորտին աջակցելու պատասխանատվություն է ստանձնել տարիներ առաջ: Մասնավորապես՝ բերքը բնության անկանխատեսելի ներգործությունից պաշտպանվելուն եւ նվազագույնի հասցնելուն էր ուղղված հակակարկտային կայանների տեղադրումը: Ողջունում ենք կարեւոր այս համաժողովի մասնակիցներին` մաղթելով արդյունավետ աշխատանք»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
«Հայագրոֆորում»-ի կազմակերպման նպատակով ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հատկացրել է շուրջ 10 մլն դրամ: Գյուղատնտեսությունը մշտապես եղել է ընկերության ուշադրության կենտրոնում: Մասնավորապես՝ 2009-2012 թթ. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի միջոցներով Արմավիրի մարզում տեղադրվել է հակակարկտային 23 կայան:

14:32 | 16.10.15 | Новости | 5387
Минсельхоз Армении с 2011 года ежегодно в 3-е воскресенье октября отмечает День сельхозработника, в рамках  которого организуется «Армагрофорум» и выставка сельскохозяйственной продукции «АрмПродЭкспо».
ВиваСелл-МТС является главным партнером «Армагрофорума».
«Именно фермеры являются кормильцами страны. Но они не в силах решать возникающие проблемы, которые мешают добиваться поставленных результатов. Фермер должен чувствовать нашу поддержку. ВиваСелл-МТС взял на себя обязательства по поддержке этой сферы еще несколько лет назад. В частности, установка противоградовых устройств была нацелена на защиту урожая от непредсказуемого влияния природы. Мы приветствуем участников этого важнейшего форума, желая им продуктивной работы», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.
На организацию «Армагрофорума» ВиваСелл-МТС выделил порядка 10 млн драмов. Сельское хозяйство всегда находилось в центре внимания компании. В частности, в 2009-2012 гг. на средства ВиваСелл-МТС в Армавирском марзе было установлено 23 противоградовых станций.