11:28 | 20.10.15 | Նորություններ | 5684
Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կայացել է «Վերադարձի» դասական երաժշտության 8-րդ փառատոնի հանդիսավոր բացման համերգը:
Փառատոնն այս տարի նվիրված է Մեծ եղեռնի 100-րդ տարելիցին: Այն կազմակերպվել է ՀՀ առաջին տիկնոջ բարձր հովանու ներքո` «Արվեստների պատկերասրահ» մշակութային հիմնադրամի կողմից (նախագահ` Մարիամ Շահինյան, տնօրեն` Գարիկ Նազարյան) եւ ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը փառատոնի գլխավոր գործընկերն է:
Ընդհանուր առմամբ, միջոցառման կազմակերպման համար 2007-2015 թթ. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հատկացրել է 99.300.00 դրամ:
«Աշխարհի լավագույն դահլիճներում հանդես եկող եւ դասական երաժշտության ոլորտում մեծ հեղինակություն վայելող հայազգի երաժիշտները, որոնք եկել են մասնակցելու փառատոնին, եւս մեկ անգամ ապացուցում են, որ մենք` հայերս, արարող, ստեղծագործող, շնորհալի ազգ ենք` ուր էլ որ ճակատագրի բերումով լինենք: «Վերադարձի» փառատոնը կարեւոր դեր ունի աշխարհով մեկ սփռված տաղանդաշատ հայ երաժիշտներին մեկ հարկի տակ համախմբելու գործում: Ուրախ եմ, որ արդեն 8-րդ տարին կազմակերպիչների կողքին լինելով` ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն իր մասնակցությունն ունի փառատոնի կայացման, զարգացման եւ առաջընթացի գործում»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

11:28 | 20.10.15 | Новости | 5625
В концертном зале Арама Хачатуряна состоялся концерт в честь открытия 8-го фестиваля классической музыки «Возвращение».
В этом году фестиваль посвящен 100-летней годовщине Геноцида армян. Концерт организован под патронажем первой леди Армении при сотрудничестве культурного фонда «Галерея искусств» (глава – Мариам Шагинян, директор – Гарик Назарян) и министерства культуры Армении.
ВиваСелл-МТС выступает главным партнером фестиваля.
В целом, на организацию фестивалей «Возвращение» с 2007 по 2015 гг. ВиваСелл-МТС выделил 99 млн 300 тысяч драмов.
«Музыканты армянского происхождения, выступающие в лучших залах мира и пользующиеся мировой славой, которые приехали для участия в фестивале, в очередной раз доказывают, что мы, армяне, творческий, созидающий и одаренный народ, куда бы нас ни заносило волей судьбы. Фестиваль «Возвращение» играет важную роль, позволяя собрать вместе разбросанных по свету талантливых армянских музыкантов. Я рад, что уже 8 лет ВиваСелл-МТС участвует в становлении и развитии фестиваля, помогая организаторам», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.