12:22 | 23.10.15 | Նորություններ | 6261
Հոկտեմբերի 24-ին` ժամը 12:00-17:00-ը, «Մոսկվա» կինոթատրոնի երկրորդ հարկում կկայանա «Բաց խաղ» համակարգչային խաղերի եւ բջջային խաղերի 5-րդ հոբելյանական առաջնության հանրային ցուցադրությունը:
«Բաց խաղ» առաջնությունը 5-րդ տարին անընդմեջ կազմակերպվում է Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միության եւ Օրանժ Արմենիա ընկերության համատեղ ջանքերով: Այս տարի մրցույթի գործընկերն է նաեւ Huawei ընկերությունը:
««Բաց խաղ» առաջնությունը տեղի է ունենում արդեն 5-րդ տարին անընդմեջ, եւ շատ ուրախ ենք տեսնել, որ այս ընթացքում այն իրոք դարձել է ավանդական եւ շատ սպասված իրադարձություն: Այս 5 տարիների ընթացքում բազմաթիվ ստեղծագործ գաղափարներ ու նախագծեր են կյանքի կոչվել. այս տարին բացառություն չէ, այնպես որ հրավիրում ենք բոլորին վաղվա ցուցադրությանը՝ ծանոթանալու մեր տաղանդավոր մասնակիցների պատրաստի նախագծերին: Մասնակիցների համար այս տարի եւս ունենք անակնկալ, նրանցից 3-ը հնարավորություն կունենան վերապատրաստվել մեր ընկերությունում եւ ուղղակիորեն ծանոթանալ ու մասնակից լինել մեր մասնագիտական թիմերի իրականացրած նախագծերին»,- ասել է Օրանժ Արմենիա ընկերության գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Եսայանը:
«Ուրախ ենք, որ Օրանժ Արմենիա ընկերության աջակցության շնորհիվ արդեն 5 տարի շարունակ կարողանում ենք բացահայտել մեր տաղանդավոր երիտասարդներին եւ դրանով իսկ սնուցել հայկական խաղային ինդուստրիան»,- ասել ԻՏՁՄ գործադիր տնօրեն Կարեն Վարդանյանը:

12:22 | 23.10.15 | Новости | 6172
Общественный показ по итогам юбилейного 5-го конкурса по созданию компьютерных и мобильных игр «Открытая игра» состоится на втором этаже кинотеатра «Москва» 24 октября с 12:00 до 17:00.
Конкурс «Открытая игра» уже пять лет организуют Союз компаний информационных технологий (СКИТ) и Orange Armenia. В этом году партнером конкурса стала компания Huawei.
«Конкурс «Открытая игра» организуется уже пять лет, и мы очень рады видеть, что за этот период он стал по-настоящему традиционным и ожидаемым событием. За эти пять лет было воплощено множество креативных идей и проектов, и этот год – не исключение. Так что приглашаем всех завтра на выставку познакомиться с проектами наших талантливых участников. Конкурсантов тоже ждет сюрприз в этом году: трое из них получат возможность пройти практику в нашей компании и непосредственно познакомиться и принять участие в проектах наших профессиональных команд», - сказал генеральный директор Orange Armenia Александр Есаян.
«Мы рады, что благодаря поддержке компании Orange Armenia мы уже пять лет можем раскрывать юные таланты и тем самым подпитывать игровую индустрию Армении», - сказал исполнительный директор СКИТ Карен Варданян.
На конкурс «Открытая игра» было представлено 30 проектов, из которых до 4-го, финального тура дошли только 10.