11:21 | 30.10.15 | Հոդվածներ | exclusive 21751
Գործարկվել է Zvartnots հավելվածը, որը հնարավորություն է տալիս հետեւել «Զվարթնոց» օդանավակայանի չվացուցակին, ինչպես նաեւ գտնել տվյալ երթուղու համար առաջարկվող ամենաէժան տոմսերը:
Հավելվածի հեղինակը Luseen Technologies ընկերությունն է: Այն ստեղծվել է 3 ամսում՝ ներառյալ թեստավորումը:
Համահիմանդիրներից Արմեն Խաչատրյանը Itel.am-ին պատմել է, որ սկզբում որոշել են ստեղծել հավելված պարզապես «Զվարթնոց»-ի թռիչքներին հետեւելու համար, այնուհետ՝ բետա թեստավորման ժամանակ, հասկացել են, որ օգտակար կլինի նաեւ տոմսերի որոնման գործառույթ ավելացնել:
«Հավելվածում հնարավոր է գտնել յուրաքանչյուր չվերթի դետալային նկարագրություն, ստանալ ծանուցում այն դեպքում, եթե չվերթի կարգավիճակը փոխվել է: Ինտերֆեյսը 3 լեզվով է՝ հայերեն, անգլերեն, ռուսերեն»,- պատմել է նա:
Արմեն Խաչատրյանի խոսքով՝ «Զվարթնոց» օդանավակայանի անձնակազմին տեղյակ են պահել հավելվածի գոյության մասին, եւ հետագայում օդանավակայանի հետ համագործակցության ցանկություն ունեն:
Անդրադառնալով հավելվածի iOS տարբերակին՝ նա նշել է, որ որոշակի ներդրումների առկայության դեպքում հետագայում կզբաղվեն դրանով:

11:21 | 30.10.15 | Articles | exclusive 21786
Zvartnots application was launched, which gives the opportunity to follow the flight routs as well as find the cheapest tickets for the needed direction.
The application is available on Google Play.
Luseen Technologies was the founder of the app. It was made over 3 months including the trial period.
Armen Khachatryan is one of the co-founders and he stated in a an interview with Itel.am that they had decided to create an app Zvartnots at start that will only follow the flight routs. Then, during beta testing, they understood it would be useful to add a function that will help search for tickets as well.
“It’s possible to find the detailed description of each flight in the app, get notified in case the flight status gets changed. The interface has 3 languages- Armenian, English, and Russian”, he said.
According to Armen Khachatryan they informed Zvartnots staff about the app and plan to cooperate with the airport soon.
Talking about iOS version, he mentioned that they will pursue it, in case of appropriate investments in the future.