16:44 | 25.11.15 | Նորություններ | 5425
ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն այսօր ներկայացրել են համատեղ իրականացված մշակութային ծրագրերի արդյունքները:
Հասմիկ Պողոսյանի խոսքով՝ մշակույթի նախարարությունը բարձր է գնահատում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի շարունակական աջակցությունն ազգային մշակույթի զարգացման գործում:
2015թ. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 2 միլիարդ 512 միլիոն դրամի ներդրում է կատարել Սոցիալական ներդրումների ծրագրի շրջանակում, որից 894 500 000 դրամ (35.6%) ներդրվել է մշակութային նախագծերի մեջ:
Ընդհանուր առմամբ` գործունեության տասը տարիների ընթացքում ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 23.6 միլիարդ դրամ է հատկացրել Սոցիալական ներդրումների ծրագրի շրջանակում իրականացվող նախագծերի համար, որից 7 912 600 000 դրամն (34.4%) ուղղվել է մշակութային ծրագրերին:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աջակցությունը մշակույթին նպատակ ունի նպաստելու աշխարհի հետ երկխոսության հաստատմանը եւ ազգային արժեքների տարածմանը: Մշակույթը նաեւ ինքնարտահայտման ձեւ է, մեր եզակիությունը, ազգային ինքնությունն ու տեսլականը ներկայացնելու միջոց: Աջակցություն ցուցաբերելով մշակութային նախաձեռնություններին՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը հետամուտ է իր ավանդն ունենալու ազգային մշակութային ավանդույթների ներկայացման եւ երիտասարդ սերնդի գեղագիտական դաստիարակության գործում: Յուրաքանչյուր մշակութային նախաձեռնություն նոր որակ ու գույն է հաղորդում հայ հասարակությանը»,- նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

16:44 | 25.11.15 | Новости | 5412
Министр культуры Армении Асмик Погосян и гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян представили сегодня результаты совместных культурных программ.
По словам Асмик Погосян, министерство высоко ценит постоянную поддержку, которую ВиваСелл-МТС оказывает развитию национальной культуры.
В 2015 году ВиваСелл-МТС выделил 2 млрд 512 млрд драмов в рамках программы социальных инвестиций, из которых 894 500 000 драмов (35,6%) были направлены на культурные проекты.
В целом, за 10 лет работы ВиваСелл-МТС выделил в рамках программы социальных инвестиций 23,6 млрд драмов, из которых 7 912 600 000 драмов (34,4%) были направлены на культурные программы.
«ВиваСелл-МТС оказывает поддержку культуре, чтобы стимулировать установление диалога с миром и содействовать распространению национальных ценностей. Культура является в том числе и способом самовыражения, средством представления нашего национального своеобразия, и видения будущего. Оказывая поддержку проектам в области культуры, ВиваСелл-МТС стремится внести свой вклад в представление национальных культурных традиций и эстетическое воспитание молодого поколения. Каждая культурная инициатива придает армянской действительности новое качество и цвета», - отметил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.