14:10 | 26.11.15 | Նորություններ | 5934
Ավարտվել է «Օրանժ Արմենիա»-ի հերթական «Կամավորական շաբաթը», այս անգամ՝ սահմանամերձ Զանգակատուն գյուղում:
Նոյեմբերի 3-ին մեկնարկած այս աշխատանքները համալրում են Orange Հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ համայնքում իրականացվող «Մեկ գյուղ» ծրագիրը:
Ամսվա սկզբից Զանգակատուն գյուղի դպրոցի սաների, նրանց ծնողների եւ ուսուցիչների համար «Օրանժ Արմենիա»-ի աշխատակիցներն արդեն անցկացրել են տասը դասընթաց՝ կիսվելով համակարգչային հմտությունների եւ համացանցից ապահով կերպով օգտվելու գիտելիքներով:
Հատուկ դաս է կազմակերպվել նաեւ ուսուցչական կազմի համար՝ նվիրված արտակարգ իրավիճակների եւ բնական աղետների ժամանակ անվտանգության կանոններին:
Դասընթացներին մասնակցել են 58 երեխաներ եւ 47 մեծահասակներ:
«Մեզ համար չափազանց կարեւոր է հնարավորություն ստեղծել մեր աշխատակիցների համար իրենց անձնական ներդրումն ունենալ իրականացվող՝ հասարակական նշանակություն ունեցող ծրագրերին: Հպարտանում ենք մեր աշխատակիցներով, ովքեր պատրաստ են իրենց ժամանակն ու էներգիան տրամադրել այս ծրագրերին կիսվել սեփական փորձով ու գիտելիքներով»,- ասել է «Օրանժ Արմենիա»-ի գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Եսայանը:

14:10 | 26.11.15 | Новости | 5969
Завершилась очередная «Волонтерская неделя» Оранж Армения, на этот раз проходившая в приграничном селе Зангакатун.
Стартовавшие 3 ноября работы стали дополнением к программе «Одно село», которую осуществляет в селе фонд Orange.
С начала месяца сотрудники Оранж Армения в ходе специальных курсов поделились компьютерными знаниями и навыками безопасного пользования интернетом с учениками, их родителями и преподавателями.
Отдельное занятие по правилам безопасности во время чрезвычайных ситуаций и природных бедствий было организовано для педагогического состава школы.
В занятих приняли участие 58 детей и 47 взрослых.
«Для нас крайне важно создать возможности для наших сотрудников, чтобы они могли внести личный вклад в программы общественного значения. Мы гордимся своими сотрудниками, которые готовы потратить свое время и силы на эти программы, готовы делиться своими знаниями и опытом», - сказал гендиректор Оранж Армения Александр Есаян.