15:07 | 28.11.15 | Նորություններ | 5239
Վայրի բնության եւ մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը (FPWC) եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը «Այլընտրանքային էներգիա» ծրագրի շրջանակում ավարտել են ընթացիկ տարում համատեղ իրականացվող 10-րդ նախագիծը:
Վայոց Ձորի մարզի Գոմք համայնքում տեղակայվել է 37 կետից բաղկացած լուսադիոդային (LED) համակարգ: Նախիջեւանի սահմանից մոտ 7 կմ հեռավորության վրա գտնվող Գոմքն ունի մոտ 300 բնակիչ:
Գոմքում գործարկվել է արտաքին լուսավորության լուսադիոդային նոր համակարգը, որը կլուսավորի գյուղի գրեթե 60 %-ը:
«Ընթացիկ տարում սա մեր այցելած արդեն տասներորդ համայնքն է: Այս ծրագրի հիմքում կա սոցիալական աջակցության տարրը: Բուն նպատակը, սակայն, ավելի կարեւոր է. ձեր աչքերում տեսնել հույս եւ լավատեսություն՝ վաղվա օրվա հանդեպ: Լուսավորվել է Գոմքի տարածքի կեսից ավելին: Եթե յուրաքանչյուրիդ մեջ դրա կիսով չափ ավելանա լավատեսությունը՝ կարող ենք ծրագիրը հաջողված համարել: Միշտ հիշեք, որ դուք մենակ չեք»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

15:07 | 28.11.15 | Новости | 5263
Фонд защиты дикой природы и природных ценностей (FPWC) и ВиваСелл-МТС осуществили 10-й в этом году проект в рамках совместной программы «Альтернативная энергия», ориентированной на развитие общин.
На этот раз сеть из 37 уличных LED-фонарей проведена в селе Гомк марза Вайоц Дзор, расположенном в 7 км от нахичеванской границы. В Гомке проживают около 300 человек.
Светодиодная система обеспечит освещением около 60 процентов территории села.
«Это наша десятая совместная программа в этом году. В основе этого проекта лежит элемент социальной помощи, но основная цель более важна: видеть в ваших глазах свет и оптимизм. Всегда помните, что вы не одни», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.