15:35 | 04.12.15 | Նորություններ | 4984
Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինն այսօր հայտարարել է, որ մոտ ապագայում ընկերությունը ծրագրում է փոփոխել ռոումինգի բազային սակագները:
Այս մասին Անդրեյ Պյատախինը հայտարարել է այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը, որի ընթացքում ամփոփել է 2015թ. գործունեությունը:
«Ռոումինգի բազային սակագների փոփոխությունը պլանավորում ենք արդեն մոտ ժամանակներս: Մեր կողմից մեր հաճախորդների համար ոչ միայն փոխում ենք սակագինը, այլեւ այլ երկրների օպերատորներին հնարավորություն ենք տալիս այստեղ բերել իրենց հաճախորդներին՝ ավելի քիչ ծախսերով: Այդպիսով նրանք կկարողանան Ռուսաստանից, Ղազախստանից իրենց հաճախորդներին այստեղ առաջարկել լրիվ այլ սակագներ: Շարժվում ենք առանց ռոումինգի հարթության ձեւավորման ուղղությամբ»,- հայտարարել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրենը:
Մյուս կողմից, նա ընդգծել է, որ ներկայում չի կարող խոսք գնալ ռոումինգի ամբողջական վերացման մասին: Նրա խոսքով՝ Beeline-ը, ամեն դեպքում, իր հաճախորդներին առաջարկելու է ռոումինգի լավագույն գները:

15:35 | 04.12.15 | Новости | 4977
Гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин заявил сегодня, что в ближайшем будущем компания планирует изменить действующие в роуминге базовые тарифы.
Андрей Пятахин заявил об этом сегодня на встрече с журналистами, подводя итоги деятельности за 2015 год.
«Пересмотр базовых тарифов в роуминге мы планируем уже в ближайшее время. Мы со своей стороны не только меняем тарифы для наших клиентов, но и позволяем иностранным операторам сократить расходы своих клиентов, приезжающих сюда. Так, они смогут предложить здесь своим абонентам из России и Казахстана совершенно иные тарифы. Мы движемся к формированию площадки без роуминга», - заявил гендиректор Beeline в Армении.
С другой стороны, он подчеркнул, что пока не может идти речи о полной отмене роуминга. По его словам, Beeline в любом случае будет предлагать лучшие цены на роуминг своим клиентам.