14:31 | 08.12.15 | Նորություններ | 7011
Beeline-ը եւ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը (ԳԱԿ) ներկայացրել են «Ինչ են պատմում զարդանկարները» նոր կրթական ծրագիրը, որն իրականացվում է կենտրոնում գործող «Շունչ» ցուցահանդեսի շրջանակում:
Ծրագրի առաջին մասում մասնակիցները դիտում են ցուցադրությունը, ծանոթանում ներկայացված «Շունչ» նախագծին: Այնուհետեւ, կենտրոնի Ստեղծագործական սրահում ներկայացվում է տեսանյութ զարդարվեստի մասին՝ ցույց տալով վերջինիս կապը ճարտարապետության, արհեստի ու արվեստի տարբեր ճյուղերի, ինչպես նաեւ ժամանակակից դիզայնի հետ: Ամփոփելով սրահում ներկայացվածն ու տեսանյութը՝ մասնակիցները ստեղծում են իրենց զարդանկարները: Մինչ այսօր իրականացվել է «Ինչ են պատմում զարդանկարները» ծրագրի շուրջ 12 պարապմունք, որին մասնակցել է 230 դպրոցական:
«Հետեւելով ծրագրերի ընթացքին, շփվելով  երեխաների եւ նրանց ծնողների հետ, ծանոթանալով նրանց ստեղծագործական աշխատանքներին եւ արձագանքներին, շատ տպավորիչ է, որ կարողանում ենք պարգեւել մեր փոքրիկներին եւ նրանց ծնողներին դրական լիցքեր, անմոռանալի տպավորություններ։ Եկեք միասին, Ամանորի նախաշեմին մաղթենք մեր երեխաներին նոր ձեռքբերումներ, պայծառ տրամադրություն եւ մեծ ոգեւորությունն, իսկ մենք մեր հերթին կփորձենք երեխաների եւ նրանց ծնողների կյանքը դարձնել էլ ավելի լավը», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի Հասարակայնության հետ կապերի ղեկավար Տաթեւ Այրումյանը:
«Բարձր ենք գնահատում Beeline–ի շարունակական հովանավորությունը, որի շնորհիվ կենտրոնի մշակութային փորձը հասանելի է դառնում երեխաների եւ պատանիների լայն շրջանակներին»,- ասաց ԳԱԿ-ի տնօրենի պաշտոնակատար Վահագն Մարաբյանը։
Beeline-ը եւ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը համագործակցում են 2011թ-ից: Երկարաժամկետ համագործակցության շրջանակում ընկերության աջակցությամբ կենտրոնում պարբերաբար անցկացվում են մանկապատանեկան, ընտանեկան եւ այլ կրթական ծրագրեր` ուղղված երեխաների ու պատանիների էսթետիկ դաստիարակությանը: 2015թ. Beeline-ի աջակցությամբ ԳԱԿ–ի Պատկերասրահ Մեկում բացված Ինտերակտիվ ուսումնական կենտրոնը համալրվեց ժամանակակից թվային տեխնոլոգիաներով՝ այցելուների համար հասանելի դարձնելով աշխարհի խոշոր թանգարանների եւ այլ արվեստի կենտրոնների թվայնացված հավաքածուների եւ տվյալների բազաների առցանց շտեմարանները։

14:31 | 08.12.15 | Новости | 7076
Beeline и Центр искусств Гафесчян (ГИФ) представили новую образовательную программу «О чем говорят узоры», которая проводится в рамках выставки «Дыхание».
Сначала участники программы осматривают выставку, знакомятся с проектом «Дыхание», затем в творческом зале Центра смотрят видеоролик об искусстве орнамента, где рассказывается о его связи с архитектурой, ремеслом и различными направлениями искусства, а также  с современным дизайном. На базе всего увиденного участники проекта создают свои узоры. По сей день в рамках проекта «О чем говорят узоры» было проведено около 12 занятий, в которых приняли участие 230 школьников.
«Мы следим за тем, как проходит программа, общаемся с детьми и их родителями, знакомимся с их работами и откликами, для нас важно, что мы можем заряжать детей и их родителей положительной энергией, дарить незабываемые впечатления. Давайте на пороге Нового года вместе пожелаем нашим детям новых достижений, яркого настроения и большого вдохновения, а мы со своей стороны постараемся сделать жизнь детей и их родителей лучше»,- сказала глава отдела по связям с общественностью Beeline Татев Айрумян.
«Мы высоко оцениваем постоянную поддержку Beeline, благодаря которой культурный опыт Центра становится доступным широким группам детей и подростков», - сказал и.о. директора ЦИГ Ваагн Марабян.
Beeline и ЦИГ сотрудничают с 2011 года. В ходе длительного сотрудничества при поддержке компании в Центре периодически проходят детско-юношеские, семейные и другие образовательные программы, направленные на эстетическое воспитание детей и подростков. В 2015 году при поддержке Beeline открытый в «Галерее Один» Центра искусств Гафесчяна Интерактивный учебный центр был оснащен современной цифровой техникой, открывая для посетителей доступ к базам данных и цифровым сокровищницам крупнейших музеев и галерей мира.