14:31 | 08.12.15 | Նորություններ | 7011
Beeline-ը եւ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը (ԳԱԿ) ներկայացրել են «Ինչ են պատմում զարդանկարները» նոր կրթական ծրագիրը, որն իրականացվում է կենտրոնում գործող «Շունչ» ցուցահանդեսի շրջանակում:
Ծրագրի առաջին մասում մասնակիցները դիտում են ցուցադրությունը, ծանոթանում ներկայացված «Շունչ» նախագծին: Այնուհետեւ, կենտրոնի Ստեղծագործական սրահում ներկայացվում է տեսանյութ զարդարվեստի մասին՝ ցույց տալով վերջինիս կապը ճարտարապետության, արհեստի ու արվեստի տարբեր ճյուղերի, ինչպես նաեւ ժամանակակից դիզայնի հետ: Ամփոփելով սրահում ներկայացվածն ու տեսանյութը՝ մասնակիցները ստեղծում են իրենց զարդանկարները: Մինչ այսօր իրականացվել է «Ինչ են պատմում զարդանկարները» ծրագրի շուրջ 12 պարապմունք, որին մասնակցել է 230 դպրոցական:
«Հետեւելով ծրագրերի ընթացքին, շփվելով  երեխաների եւ նրանց ծնողների հետ, ծանոթանալով նրանց ստեղծագործական աշխատանքներին եւ արձագանքներին, շատ տպավորիչ է, որ կարողանում ենք պարգեւել մեր փոքրիկներին եւ նրանց ծնողներին դրական լիցքեր, անմոռանալի տպավորություններ։ Եկեք միասին, Ամանորի նախաշեմին մաղթենք մեր երեխաներին նոր ձեռքբերումներ, պայծառ տրամադրություն եւ մեծ ոգեւորությունն, իսկ մենք մեր հերթին կփորձենք երեխաների եւ նրանց ծնողների կյանքը դարձնել էլ ավելի լավը», - նշեց Հայաստանում Beeline-ի Հասարակայնության հետ կապերի ղեկավար Տաթեւ Այրումյանը:
«Բարձր ենք գնահատում Beeline–ի շարունակական հովանավորությունը, որի շնորհիվ կենտրոնի մշակութային փորձը հասանելի է դառնում երեխաների եւ պատանիների լայն շրջանակներին»,- ասաց ԳԱԿ-ի տնօրենի պաշտոնակատար Վահագն Մարաբյանը։
Beeline-ը եւ Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնը համագործակցում են 2011թ-ից: Երկարաժամկետ համագործակցության շրջանակում ընկերության աջակցությամբ կենտրոնում պարբերաբար անցկացվում են մանկապատանեկան, ընտանեկան եւ այլ կրթական ծրագրեր` ուղղված երեխաների ու պատանիների էսթետիկ դաստիարակությանը: 2015թ. Beeline-ի աջակցությամբ ԳԱԿ–ի Պատկերասրահ Մեկում բացված Ինտերակտիվ ուսումնական կենտրոնը համալրվեց ժամանակակից թվային տեխնոլոգիաներով՝ այցելուների համար հասանելի դարձնելով աշխարհի խոշոր թանգարանների եւ այլ արվեստի կենտրոնների թվայնացված հավաքածուների եւ տվյալների բազաների առցանց շտեմարանները։

14:31 | 08.12.15 | News | 7050
Partnership between the Cafesjian Center for the Arts (CCA) and Beeline presented “What Ornaments Tell” new education program that is conducted within Shunch exhibition at the Center.
Participants watch the performance during the first part and get acquainted with Shunch project. Then, a video on decorative art will be presented in the center’s Creative Hall showing the connection with architecture, arts and crafts, as well as modern design. Summing up the things presented and the video, the participants create their own pieces of decorative art. 12 lessons were conducted within “What Ornaments Tell” project with participation of  230 pupils.
“Following the progress of the program, encountering with the children and their parents, getting to know their creations and reviews it becomes very impressive to know that we can give the children and their parents’ positive vibes and impressions. Let’s wish our children new achievements, bright future and big excitements together, ahead of New Year. We will try to make the children and their parents’ lives better”, said Tatev Ayrumyan, Public Relations Manager of Beeline Armenia.
“We prize highly Beeline’s continuous support to our educational programs, with the help of which the Center’s cultural experience becomes available for children and teenagers”, stated Mr. Vahagn Marabyan, the Acting Executive Director of the Cafesjian Center for the Arts.
In the framework of long-term cooperation the Center regularly hosts children, family and other educational programs aimed at children and youth aesthetic education with the assistance of Beeline.
In 2015 with the help of Beeline, Interactive Education Center was supplied with contemporary digital technology in CCA Gallery making the world’s largest libraries and the center’s digital and data base more available for the customers.