10:55 | 17.12.15 | Նորություններ | 10037
«Յուքոմ» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ «Օրանժ Արմենիայի» բաժանորդներն առաջիկայում կօգտվեն ավելի կայուն եւ որակյալ կապից:
Կապի բարելավումը հնարավոր կդառնա «Օրանժ Արմենիայի» շարժական կապի կայանների` «Յուքոմի» օպտիկամանրաթելային կապուղիներին միացնելու շնորհիվ: Ցանցի վերազինման գործընթացը մեկնարկել է Երեւանում եւ մյուս մարզերում:
«Օրանժ Արմենիա» եւ «Յուքոմ» ընկերությունների ղեկավարներն այսօր այցելել են Կոտայքի մարզ՝ ծանոթանալու ընթացող աշխատանքներին:
«Արդեն սկսել ենք մեծածավալ ներդրումներ կատարել «Օրանժ Արմենիայի» ցանցային ենթակառուցվածքում, ինչը թույլ կտա էականորեն բարելավել մատուցվող ձայնային եւ ինտերնետ ծառայությունների որակը: Մեկնարկած գործընթացը բավական լայնածավալ է եւ նախատեսում է կարճ ժամանակահատվածում «Օրանժ Արմենիայի» բոլոր բազային կայանների միացումը «Յուքոմ» ընկերության օպտիկամանրաթելային ցանցին»,- նշել է «Յուքոմ» ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը:
«Շարունակում ենք միջոցառումներ ձեռնարկել «Օրանժ Արմենիայի» ծածկույթի ընդլայնման եւ ցանցի վերազինման ուղղությամբ: Մեր ցանցային ենթակառուցվածքի այս բարելավումը, որն ի դեպ իրականացվում է ամբողջ երկրի տարածքում, հնարավորություն կտա ավելի կայունացնել մատուցվող ինտերնետ ծառայությունների արագությունը, այն նաեւ հիմք կստեղծի մոտ ապագայում նոր սերնդի ծառայությունների մեկնարկման համար»,- ասել է «Օրանժ Արմենիայի» գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Եսայանը:

10:55 | 17.12.15 | Новости | 10017
Компания «Юком» сообщает, что абоненты «Оранж Армения» вскоре смогут пользоваться более стабильной и качественной связью.
Улучшение связи станет возможным благодаря соединению станций сотовой связи «Оранж Армения» и оптоволоконной сети «Юком». Процесс переоснащения сети уже стартовал как в Ереване, так и в других регионах.
Руководители компаний «Оранж Армения» и «Юком» посетили сегодня Котайкский марз, где ознакомились с ходом работ.
«Мы уже начали делать большие инвестиции в сетевую инфраструктуру «Оранж Армения», что позволит значительно повысить качество голосовых услуг и интернета. Стартовал достаточно масштабный процесс: планируется за короткое время соединить все базовые станции «Оранж Армения» с оптоволоконной сетью «Юком»», - отметил директор компании «Юком» Айк Есаян.
«Мы продолжаем предпринимать действия по расширению покрытия «Оранж Армения» и переоснащению сети. Это улучшение нашей сетевой инфраструктуры, которое, кстати, осуществляется по всей территории страны, позволит повысить стабильность предоставляемых компанией интернет-услуг, а также даст возможность в ближайшем будущем начать предоставлять услуги нового поколения», - сказал гендиректор «Оранж Армения» Александр Есаян.