16:27 | 17.12.15 | Նորություններ | 6265
Beeline-ը՝ Մանկական զարգացման հիմնադրամի հետ համատեղ, ամփոփել է «Գիտելիք հանուն բարեկեցության» ծրագրի արդյունքները։
Ծրագրի նպատակն է խթանել ներառական կրթության զարգացումը Հայաստանի մարզերում եւ Երեւանում եւ աջակցել հաշմանդամություն ունեցեղ երեխաներին ինտեգրվել հասարակություն։
«Beeline–ն իր սոցիալական պատասխանատվության շրջանակում մշտապես իրականացնում է ծրագրեր, որոնք ուղղված են կրթության զարգացմանը եւ երեխաների աջակցմանը։ Հաշմանդամության խնդիրներ ունեցող երեխաները մի փոքր ավելի շատ ունեն մեր ուշադրության եւ հոգատարության կարիքը։ Ուրախ եմ, որ մեզ հաջողվեց այս ծրագրի շնորհիվ բազմաթիվ երեխաներին օգնել փոխելու իրենց կյանքը դեպի ավելի լավը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Գիտելիք հանուն բարեկեցության» ծրագրի շրջանակում հունվար ամսին կներկայացվի երկու նոր հայալեզու բջջային խաղ հավելված։ «Our Day» առաջին հայալեզու զարգացնող խաղը ստեղծվել է 5-7 տարեկան երեխաների համար։ Այն նպաստում է երեխայի խոսքի, ճանաչողության զարգացմանը, ինչպես նաեւ ուսուցանում է առօրյայում իրականացվող գործողությունների հաջորդականությունը, դրանք իրականացնելու հմտությունները։
Let’s think տրամաբանական խաղը ստեղծվել է դպրոցահասակ երեխաների համար եւ նպատակ ունի զարգացնել երեխայի տրամաբանությունը եւ քննադատական մտածողությունը։

16:27 | 17.12.15 | News | 6215
Jointly with Child Development Fund, Beeline has summed up the results of “Knowledge for Prosperity” project.
The project is aimed at boosting inclusive education in Armenian marzes and Yerevan and support children with disabilities to integrate in the society.
“As part of its social responsibility, Beeline has constantly implementing projects aimed at development of education and supporting children. Children with disabilities need more of our attention and care. I am happy we managed to help a lot of children change their lives for the better through the program”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
Within “Knowledge for Prosperity” project, 2 new Armenian-language mobile app will be released. “Our Day”, the first Armenian-language developing game, was created for 5-7-year old children. It contributes to development of speech and understanding of a child and teaches the consequence of actions carried out daily.
“Let’s Think” logic game has been created for pupils and is aimed at  developing children’s logic and critical thinking.