14:24 | 24.12.15 | Նորություններ | 5416
«Ռոստելեկոմն» այս տարի միացել է «Բարի Ձմեռ Պապ» նախագծին, որն իրականացնում է «Համաչափ զարգացում» համայնքային զարգացման ՀԿ-ն։
«Բարի Ձմեռ Պապ» նախագծի շրջանակում www.santaclaus.am կայքում տեղադրվում են սահմանամերձ մի շարք գյուղերի երեխաների՝ Ձմեռ Պապին ուղղված նամակները: Յուրաքանչյուրը, ով ցանկություն է հայտնում դառնալ Ձմեռ Պապ եւ իրականացնել երեխայի երազանքը, կայքում լրացնում է տվյալներն ու փոխանցում նվերը:
««Ռոստելեկոմն» այս տարի ակտիվ մասնակցություն է ունենում սահմանամերձ գյուղերում բնակվող երեխաներին ժպիտներ եւ ուրախություն պարգեւելու գործում: Ամանորյա հրաշքը պետք է հյուրընկալվի յուրաքանչյուր երեխայի եւ մեր պարտքն ենք համարում հնարավորինս աջակցել նման նախագծերի կազմակերպիչներին: «Ռոստելեկոմի» կողմից ընկերության Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության եւ բարեգործական նախագծերն ակտիվ իրականացվում են ողջ տարվա ընթացքում եւ համոզված եմ, որ նման միջոցառումները չպետք է իրականացվեն միայն տոներին, այլ մշտական բնույթ պետք է կրեն»,- ասել է «ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ՓԲԸ-ի, «Ռոստելեկոմ» Հայաստան-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։

Rostelecom joined “Kind Santa Claus” project this year: It is organized by Harmonious Development community development NGO.
www.santaclaus.am posts bordering villages' children’s letters to Santa Clause within “Kind Santa Claus” project. Each person, who expresses wish to become Santa Claus and make the children’s dreams come true, fills in the application and delivers the present.
“Rostelecom takes active part in bringing joy and smiles to children of bordering villages. The New Year’s magic should visit every child, and we take the responsibility in supporting the organizers. Corporate social responsibility and charity projects are carried out throughout the whole year and I believe that such measures should not be only implemented on holidays, but have continuous character”, said CEO of CJSC “GNC-ALFA”, "Rostelecom” in Armenia, Hayk Faramazyan.