14:24 | 24.12.15 | Նորություններ | 5416
«Ռոստելեկոմն» այս տարի միացել է «Բարի Ձմեռ Պապ» նախագծին, որն իրականացնում է «Համաչափ զարգացում» համայնքային զարգացման ՀԿ-ն։
«Բարի Ձմեռ Պապ» նախագծի շրջանակում www.santaclaus.am կայքում տեղադրվում են սահմանամերձ մի շարք գյուղերի երեխաների՝ Ձմեռ Պապին ուղղված նամակները: Յուրաքանչյուրը, ով ցանկություն է հայտնում դառնալ Ձմեռ Պապ եւ իրականացնել երեխայի երազանքը, կայքում լրացնում է տվյալներն ու փոխանցում նվերը:
««Ռոստելեկոմն» այս տարի ակտիվ մասնակցություն է ունենում սահմանամերձ գյուղերում բնակվող երեխաներին ժպիտներ եւ ուրախություն պարգեւելու գործում: Ամանորյա հրաշքը պետք է հյուրընկալվի յուրաքանչյուր երեխայի եւ մեր պարտքն ենք համարում հնարավորինս աջակցել նման նախագծերի կազմակերպիչներին: «Ռոստելեկոմի» կողմից ընկերության Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության եւ բարեգործական նախագծերն ակտիվ իրականացվում են ողջ տարվա ընթացքում եւ համոզված եմ, որ նման միջոցառումները չպետք է իրականացվեն միայն տոներին, այլ մշտական բնույթ պետք է կրեն»,- ասել է «ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ՓԲԸ-ի, «Ռոստելեկոմ» Հայաստան-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։

14:24 | 24.12.15 | Новости | 5413
«Ростелеком» в этом году присоединился к проекту «Добрый Дед Мороз», который осуществляет общественная организация по развитию общин «Симметричное развитие».
В рамках проекта «Добрый Дед Мороз» на сайте www.santaclaus.am выкладываются адресованные Деду Морозу письма детей, живущих в приграничный районах. Каждый желающий стать Дедом  Морозом может зарегистрироваться на сайте и передать свой подарок.
«Ростелеком» в этом году активно участвует в проекте, который дарит улыбки и радость детям, живущим в приграничных селах. Новогоднее чудо должно посетить каждого ребенка, и мы считаем своим долгом по возможности поддержать организаторов подобных проектов. Компания в течение всего года активно осуществляет проекты корпоративной социальной ответственности и благотворительные программы. Уверен, подобные мероприятия должны проходить не только по праздникам – они должны носить постоянный характер», - сказал гендиректор ЗАО «GNC Alfa» и «Ростелеком» в Армении Айк Фарамазян.