17:41 | 28.12.15 | Նորություններ | 16597
«Մայքրոսոֆթ» ընկերության հայաստանյան ներկայացուցչության նոր տնօրենը Լիանա Կորկոտյանն է, որն այդ պաշտոնում փոխարինել է Եվա Հյուսյանին:
Լուրը Itel.am-ի հետ զրույցում հաստատել են «Մայքրոսոֆթի» հայաստանյան ներկայացուցչությունում:
Լիանա Կորկոտյանն այսօր հանդիպել է ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանին:
Ինչպես հաղորդում են ՀՀ ԿԳՆ մամուլի ծառայությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են կրթական համակարգում բարձր տեխնոլոգիաների խթանմանը միտված ԿԳՆ ծրագրերը:
«Մայքրոսոֆթի» ներկայացուցիչները հանդիպման ընթացքում իրենց առաջարկությունն են ներկայացրել՝ առաջին դասարանցիներին համակարգիչներով ապահովելու պետական ծրագրում մասնակցություն ունենալու վերաբերյալ:
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել առաջիկայում «Մայքրոսոֆթի» կողմից ամբողջական առաջարկություն ներկայացնելու, ինչպես նաեւ փորձնական ծրագրում ընդգրկվող դպրոցների ցանկը ճշգրտելու վերաբերյալ:
Այս ընթացքում ընկերությունը, համագործակցելով ՀՀ ԿԳՆ Կրթական տեխնոլոգիաների ազգային կենտրոնի հետ, աշխատանքներ կտանի համակարգիչների տեխնիկական պարամետրերի եւ կրթական բովանդակության համապատասխանեցման, ինչպես նաեւ հայաֆիկացման ուղղությամբ:

New Director of Microsoft Armenia is Liana Korkotyan who is assigned instead of Eva Hyusyan.
According to the source, programs aimed at high technology boosting in Ministry’s education system were discussed during the meeting.
Microsoft’s representatives presented their offers over the meeting in terms of helping the state program in providing computers for first grade pupils.
An agreement was reached on submitting a full proposal by Microsoft and adjusting the list of schools involved in the pilot program.
During this period the company will work on computers with educational content and technical parameters complying with the localization direction cooperating with Ministry of Education and science National Center for Educational Technologies.