16:24 | 14.01.16 | Նորություններ | 5656
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» համագործակցության շնորհիվ Արմավիրի մարզի Երվանդաշատ համայնքում 2015թ. տարեվերջին ավարտվել է մեկ կիսակառույց տան շինարարություն եւ վերանորոգվել մեկ տանիք:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ու Հայաստանի «Ֆուլեր Տնաշինական Կենտրոնի» նախագահ Աշոտ Եղիազարյանը մասնակցել են այդ ընտանիքիների բնակարանամուտի արարողությանը:
«Հաճելի է 2016թ. միջոցառումների մեկնարկն սկսել բնակարանամուտով: Մենք այսօր տեսնում ենք նախորդ տարի սկսած ծրագրի արդյունքը: Շինարարության ամբողջ ընթացքը պատասխանատու եւ տեւական ժամանակ էր համագործակցող կողմերի համար: Իսկ տանիք ձեռք բերած ընտանիքների համար, թերեւս, ամենաարագ անցնող տարին` երկարամյա սպասումներից հետո: Ծրագրի հաջողության ամենաբարձր գնահատականը մեծ հոգսից ազատված մարդկանց  ժպիտն է: Իրականացվող աշխատանքները կարեւոր են ոչ միայն բարեկեցություն ձեռք բերելու իմաստով: Դրանք բարոյական աջակցության դրսեւորում են` խնդրի առջեւ կանգնած ընտանիքին միայնակ չթողնելու հրաշալի օրինակ: Նկատի ունենալով ծրագրի կարեւորությունը՝ ազդարարում ենք, որ այն շարունակվելու է նաեւ այս տարի»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

16:24 | 14.01.16 | Новости | 5653
В результате сотрудничества ВиваСелл-МТС и Домостроительного центра Фулер в общине Ервандашат Армавирского марза в конце 2015 года было завершено строительство одного дома и отремонтирована крыша другого.
Гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян и глава Домостроительного центра Фулер Ашот Егиазарян приняли участие в церемонии новоселья семей.
«Приятно начать мероприятия 2016 года с новоселья. Сегодня мы видим результаты программы, начатой в прошлом году. Весь процесс строительства был ответственным и долгим периодом для сотрудничающих сторон. А для семей, обретших кров, возможно, этот год пронесся быстрее обычного – после долгих ожиданий. Самая высокая оценка успеха программы – улыбки людей, освободившихся от забот. Проводимые работы важны не только с точки зрения благоустроенности. Это проявление моральной поддержки, прекрасный пример того, как семья не осталась в одиночестве. Имея в виду значимость программы, мы заявляем, что она будет продолжена и в этом году», - сказал гендиректор Виваселл-МТС Ральф Йирикян.