11:42 | 27.01.16 | Նորություններ | exclusive 4634
Հայկական Dictoro սպորտային հարթակը, որտեղ կարելի է կանխատեսել ֆուտբոլի եվրոպական առաջնությունների հանդիպումների հաշիվները, արդեն հասանելի է հայերեն լեզվով:
Այս մասին Itel.am-ին պատմել է հարթակի հիմնադիր Հայկ Արամյանը:
«Մեկ շաբաթ առաջ գործարկեցինք բազմալեզու ինտերֆեյսը: Ավելացվեց հայերենը` հաշվի առնելով այն, որ մեր լսարանի գերակշիռ մասն այս պահին Հայաստանից է: Այժմ հարթակը հասանելի է երեք լեզուներով (հայերեն, ռուսերեն, անգլերեն): Բազմալեզու ինտերֆեյսի հիմնական նպատակներից է միջազգային շուկա մտնելը: Շուտով կավելացվեն նաեւ ֆրանսերենը, գերմաներենը, պորտուգալերենը, որից հետո կփորձենք աշխատել այդ լեզուները գործածող երկրներում»,- նշել է Հայկ Արամյանը:
Dictoro-ն այս պահին ունի օրական 400 ակտիվ այցելու: Հայկ Արամյանը հետաքրքիր է համարում այն, որ այցելուների մի մասն օգտվում է Dictoro-ից ոչ միայն կանխատեսումներ կատարելու, այլեւ խաղերի հաշիվներին օնլայն հետեւելու համար:
Ինչ վերաբերում է հավելվածին, ապա Dictoro-ի Android տարբերակը ներկայում ունի շուրջ 300 ներբեռնում, ինչը, Հայկ Արամյանի կարծիքով, մեծ թիվ է, հաշվի առնելով այն, որ այցելուների մեծ մասը Հայաստանից է: Շուրջ մեկ ամսից էլ կգործարկվի հարթակի iOS տարբերակը:

11:42 | 27.01.16 | News | exclusive 4686
Armenian Dictoro sport portal, where you can guess the scores of European football matches is already available in Armenian.
The portal’s founder Hayk Aramyan told Itel.am about it.
“We launched the multilingual interface a week ago. Armenian was added taking into consideration the fact that most of our audience is from Armenia. The platform is now available in 3 languages (Armenian, Russian, and English). One of the main reasons for having a multilingual interface is entering the international market. We will soon add French, German, Portuguese and try to work in countries speaking those languages”, said Hayk Aramyan.
Dictoro currently has 400 active visitors every day: Hayk Aramyan also finds interesting the fact that some of the visitors use Dictoro not only to guess the scores, but to follow the match results.
Dictoro’s Android version currently has 300 downloaders, which, according to Hayk Aramyan, is a great result if we consider the fact that most of them are from Armenia. The platform’s iOS version will launch in about a month.