17:15 | 03.02.16 | Նորություններ | 5170
Փետրվարի 2-ին «Ռոստելեկոմը» IP հեռուստատեսությամբ է ապահովել Նուբարաշեն համայնքի «Երեւանի երեխաների խնամքի եւ պաշտպանության թիվ 2» գիշերօթիկ հաստատության շուրջ 70 սաներին։
Ընկերությունում նշել են, որ հեռուստատեսային սարքը հնարավորություն կտա երեխաներին դիտելու մանկական, երաժշտական, սպորտային, լրատվական, ժամանցային հեռուստաալիքներ։
Ընդհանուր առմամբ, 6-18 տարեկանների տարիքային խմբին հետաքրքրող հեռուստաալիքների թիվը «Ռոստելեկոմի» հեռուստատեսային ծառայությունների շարքում հասնում է 148-ի։
«Մեզ համար շատ կարեւոր է բոլոր բաժանորդներին մատուցել բարձրորակ ծառայություններ, նույնքան կարեւոր են Կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության շրջանակներում երեխաների եւ ծերերի խնամքի կենտրոններին տրամադրվող ծառայությունները։ Նուբարաշենի «Երեխաների խնամքի եւ պաշտպանության թիվ 2» գիշերօթիկ հաստատությանն աջակցություն ցուցաբերվում է 2013 թվականից եւ այն շարունակական բնույթ է կրելու»,- ասել է «Ռոստելեկոմ» Հայաստան, «ՋԻԷՆՍԻ-ԱԼՖԱ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը։

17:15 | 03.02.16 | Новости | 5136
2 февраля «Ростелеком» обеспечил IP-телевидением ереванский дом-интернат №2 по уходу и защите детей, в котором воспитываются порядка 70 детей.
В компании отметили, что телевизионное устройство позволит детям смотреть детские, музыкальные, спортивные, информационные и развлекательные каналы.
В целом количество каналов, входящих в интересы зрителей возрастной группы 6-18 лет, в списке «Ростелеком» достигает 148.
«Для нас очень важно предоставлять всем абонентам высококачественные услуги. И также важны услуги, предоставляемые центрам по уходу за детьми и престарелыми в рамках социальной корпоративной ответственности. Ереванскому дому-интернату №2 по уходу и защите детей в Нубарашене мы оказываем поддержку с 2013 года, и она будет носить продолжительный характер», - сказал гендиректор «Ростелеком» в Армении, ЗАО GNC-ALFA Айк Фарамазян.