16:36 | 09.02.16 | Նորություններ | 5036
Beeline-ը՝ «Հայրենիքի դարպասներ» սոցիալական հասարակական կազմակերպության հետ համատեղ, ամփոփում է «Տատիկից զինվորին» ծրագիրը:
«Տատիկից զինվորին» նախագծի հիմնական նպատակն էր սնունդով եւ հագուստով ապահովել սահմանային որեւէ զորամասի զինծառայողներին։
Նախաձեռնությանը միացել էին նաեւ Beeline-ի կողմից հովանավորվող «Սահմանամերձ գյուղերի երեխաները Թումոյում» նախագծի մասնակիցները, ինչպես նաեւ Երեւանում բնակվող քաղաքացիներ եւ մի շարք կազմակերպություններ։
«Beeline-ը շարունակում է աջակցել սահմանամերձ գյուղերի զարգացմանն ուղղված սոցիալական ծրագրերին: «Տատիկից զինվորին» ծրագիրը համարում եմ կրկնակի հաջողված, քանի որ նախագծում ընդգրկվեցին մեր մյուս ծրագրի մասնակիցներին: Նման միջոցառումները մեզ հնարավորություն են տալիս մոտ լինել սահմանամերձ գյուղերի բնակիչներին եւ զինծառայողներին, եւ մեր ներդրումն ունենալ այդ համայնքների զարգացման գործում` փոխելով կյանքը դեպի ավելի լավը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

Beeline совместно с социальной общественной организацией «Врата родины» подводит итоги акции «Солдату от бабушки».
Главная цель проекта «Солдату от бабушки» - обеспечение продуктами питания и одеждой служащих одной из воинских частей.
К инициативе присоединились также участники финансируемой со стороны Beeline программы «Дети из приграничных сел в Тумо», а также жители Еревана и ряд организаций.
«Beeline продолжает поддерживать социальные программы, направленные на развитие приграничных сел. Программу «Солдату от бабушки» я считаю вдвойне удавшейся, поскольку к ней присоединились участники других наших проектов. Подобные мероприятия дают нам возможность быть ближе к жителям приграничных сел и военнослужащим и внести свой вклад в развитие этих общин, меняя жизнь к лучшему», - сказал гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.